Ethem Sancak: Kılıçdaroğlu ya sayı saymayı bilmiyor ya da dayak yememiş!

featured

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yakın iş adamlarından Ethem Sancak, İstanbul Suriçi Grubu’nun toplantısında yaptığı konuşmada CHP lideri Kılıçdaroğlu’na sert sözler yöneltti.

Tank Palet Fabrikası tartışmalarıyla gündemden düşmeyen işadamı Ethem Sancak, İstanbul Suriçi Grubu’nun toplantısında yaptığı konuşmada birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. “İslamı tanıdım, hidayete erdim” diyen Ethem Sancak, “Deniz Baykal’a onu ben önerdim” dediği Kemal Kılıçdaroğlu’nun Tank Palet Fabrikası ile ilgili iddiaları için de “Sen o makama nasıl geldin bu belli. Ya sayı saymayı bilmiyorsun ya dayak yemedin ya da hesap uzmanı değilsin” diye sert sözler söyledi.

Ethem Sancak’ın, “Suriçi Grubu”nda yaptığı açıklamalarında, o dönemde Doğu Perinçek’in partisinde Genel Başkan Yardımcısı olduğunu ama darbeden kısa süre önce “Partiden istifa ettim askere gittim cezaevine girmekten kurtuldum” dedi.

Salona, Vatan Partisi Genel Başkan yardımcısı Erkan Önsel ile birlikte geldiği görülen Ethem Sancak, şöyle devam etti: “Milli mücadelede Erdoğan’ın peşine takıldım. Şimdi Vatan Partililer de çok şükür Erdoğan’ın peşine takıldılar. Ben daha öngörülüydüm.”

‘BAYKAL’IN HAS ÜÇ ADAMINDAN BİRİ BENİM’

Erdoğan’ın Meclis’e girdiği Siirt seçimlerine kadar daha çok sol partilerde çalıştığını belirten Sancak “SHP’de beş dönem kurultay delegeliği yaptım. Hatta Kemal Kılıçdaroğlu’nun politika yapma nedenlerinden birisi benim. Şimdi beni tanımadığını söylüyor; ama ona ben referans oldum. Baykal’ın en has üç adamından biri bendim. Baykal iyi bir devlet adamı ve milli bir adamdır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “milli bir medya kurulması” önerisini yaptığını iddia eden Ethem Sancak, “Medya yabancıların kontrolünde. Medyayı millileştirmemiz lazım. Milli bir medya ve güçlü bir milli savunma.” diye konuştu.

Karamehmetlere ait BMC şirketinin TMSF’ye geçtiğini hatırlatan Sancak “Kimse de ihaleye girmiyor. Dört defa ihale açıldı…” diyerek montaj sanayisine alışmış mevcut otomobilcilerin “Diğer otomobil şirketleri batsın” düşüncesinde olduklarını söyledi;  bu nedenle Erdoğan’a gittiğini anlattı. Sancak “Ben Tayyip Erdoğan’la tanıştığımdan beri onun izni olmadan hiçbir şey yapmadım” diye ekledi.

Suriçi toplantıları Beşiktaş sınırları içinde yapılıyor. Bu nedenle olacak, Beşiktaşlı olduğunu anlatan Ethem Sancak, Beşiktaş’ın kurtulması için kendisine fikrini soran dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yaptığı öneriyi anlattı. Gül’e, kulüpler yasasının çıkması gerektiğini söyleyen Sancak “İhaleye çıktığında Beşiktaş’ı satın alacaktım ve bu işten para kazanılacağını gösterecektim” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA AĞIR SÖZLER

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Tank Palet Fabrikası için yaptığı “Kılıçdaroğlu ‘Kırk yıldır bizim Tank Palet fabrikamız vardı, değeri de 20 milyar dolardı’ diyor. Peki soruyorum sana. Kırk yıldır bizim tankımız yok. Kırk yıldır neden İsrail’e gidip birkaç milyar dolar veriyoruz. Madem böyle bir fabrikamız var, orada niye yapılmıyordu. İnsaf et Kemal bey. Sen o makama nasıl geldin bu belli. Ya sayı saymayı bilmiyorsun ya dayak yemedin ya da hesap uzmanı değilsin” ifadelerini kullandı.

Ethem Sancak Kanal İstanbul ile ilgili de “Kanal İstanbul gereklidir. Memleketin istediğimiz toprağına istediğimiz yaparız. Montrö ile ilgisi yoktur” dedi.

Suriye’deki son gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Sancak, “İdlip bir düğüme dönüştü. Asya kuvvetleri ile Atlantik kuvvetlerinin boy ölçüştüğü bir saha. Stratejik ortağımızı doğru seçeceğiz. Oyuna gelmeyeceğiz” dedi.

“ABD bizi hep aldatmaya çalışıyor. Hatta Jeffrey bizim Mehmetçiğimizden ‘şehit’ diye bahsetmiş. Onun ağzını kırmak lazım. Onlar Mehmetçiğimizi şehit edenlerdir. Ağzına alamazlar. İdlib, Irak, Yemen… Bunlar da cephesidir. Asya uygarlığı galip gelecektir.”

‘SURİÇİ’ TOPLANTILARI NEDİR?

İstanbul Suriçi Grubu Derneği ‘İstanbul buluşmaları’ adı altında önemli siyasi kişiliklerin davet edildiği toplantılar düzenliyor.

Suriçi Grubu muhafazakâr işadamlarından oluşan bir dernek. Dernek başkanı Nedim Abi daha önce AK Parti’den milletvekili aday adayı olmuştu. Fakat  çok farklı kesimlerden konuşmacıları toplantılarına davet ediyor.

Ethem Sancak: Kılıçdaroğlu ya sayı saymayı bilmiyor ya da dayak yememiş!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!