İYİ Parti’de 'Ömer Halisdemir’ skandalı sonrası ihraç hamlesi

İYİ Parti Tokat İl Başkan Yardımcısı Uğur Songül Sarıtaşlı Ömer Halisdemir’le ilgili yaptığı paylaşım nedeniyle ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

İYİ Parti’de 'Ömer Halisdemir’ skandalı sonrası ihraç hamlesi
İYİ Parti’de 'Ömer Halisdemir’ skandalı sonrası ihraç hamlesi

İYİ Parti Tokat İl Başkan Yardımcısı Uğur Songül Sarıtaşlı FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında, Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda darbeci generali vurduktan sonra şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’e ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım tepki çekti.

Halisdemir’i darbecilikle suçlayan Sarıtaşlı “Semih Terzi’nin aksine asıl darbecinin Ömer Halisdemir olduğunu da biliyorsunuz değil mi” ifadelerini kullandı.

Gelen yoğun tepkilerin ardından Sarıtaş’ın söz konusu paylaşımını sildiği ve hesabını kapattığı görüldü.

Sarıtaş daha sonra ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

İHRAÇ İSTEMİYLE DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

İYİ Parti Tokat İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “İYİ Parti Tokat İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Uğur Songül Santaşlı, Twitter hesabında 15 Temmuz Şehidimiz Ömer Halisdemir hakkında akıl ve vicdan sahibi hiçbir Türk vatandaşının kabul edemeyeceği, İl teşkilatımız, ve bütün İyi Parti camiasını derinden özen oldukça çirkin bir paylaşımda bulunmuştur. Şehidimiz Ömer Halisdemir Türk milletinin Anadolu coğrafyasındaki varoluş mücadelesinin milyonlarca şehidinden birisidir. Ayni zamanda şehidimiz Ömer Halisdemir Türk milletinin yiğit evlatlarının bundan böyle darbeye kanları ve canları pahasına müsaade etmeyeceğini gösteren öncü bir şehidimizdir. Bu topraklarda varlığımızı borçlu olduğumuz, şehitlerimize yönelik saygısızlığı asla ve kat’a kabul etmeyeceğimiz bilinmelidir. Bu çirkin paylaşımdan haberdar olduğumuz an itibarıyla bahse konu kişiyi kesin ihraç istemiyle disipline sevk ettiğimizi ve bundan sonrasını yüce Türk adaletine bıraktığımızı kamuoyuna duyururuz” denildi.