İYİ Parti'de son durum... Ümit Özdağ ihraç edilecek mi?

İYİ Part İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkındaki FETÖ iddiaları sonrası, hakkında 81 il başkanı tarafından ihraç talebinde bulunulan Ümit Özdağ'la ilgili kararın bu hafta değerlendirilmesi bekleniyordu. Ancak İYİ Parti'de planlanan Başkanlık Divanı toplantısının bu hafta yapılmayacağı iddia edildi.

İYİ Parti'de son durum... Ümit Özdağ ihraç edilecek mi?

CNN TÜRK muhabiri Gülçen Coşkun'un İYİ Parti kulislerinden aktardığı habere göre, bu hafta İYİ Parti'de planlanan Başkanlık Divanı toplantısı olmayacak.

'ÖZDAĞ'A MESAJ VERİLİYOR'

Çoşkun'un verdiği bilgiler şöyle:

"Bu tabloya bakarak da bu hafta bir karar gelmemesini bekliyoruz.

Genel eğilime baktığımızda ise şöyle bir tablo söz konusu: 'Acele etmemek'. Süreç şöyle işliyor: İl ve ilçe başkanları Ümit Özdağ'ın ihraç edilmesine yönelik talep dilekçelerini Genel Sekreter'e veriyor. Oradan da bu talepler genel başkanın önüne geliyor. Edindiğimiz bilgilere göre 81 il başkanının ihraç talebi var. Parti kurmaylarına göre bu aslında Ümit Özdağ'a bir mesaj. 'Yanlış yaparsan arkanda kimse durmaz' mesajı verilmek isteniyor.

Bir taraftan da duygusal hareket edilmeyecek ve süreç izlenecek mesajı veriliyor. Meral Akşener'in açıklamalarına baktığımızda da parti içi demokrasi vurgusu yapılıyor. Bunun yanı sıra şu mesaj da veriliyor: Partiye hassar vermeye devam edilirse önlem de alınır. 

Tekrar edelim... Bu hafta İYİ Parti'de bir Başkanlık Divanı toplantısı planlanmamış durumda, beklenmiyor. Bu nedenle de ihraç konusunda bir kararın bu hafta alınması da beklenmiyor."

MEYDAN OKUDU: KRİPTO VE KARANLIK MİHRAKLARA...

Öte yandan, Ümit Özdağ'da İYİ Parti'nin 3. kuruluş yılı için paylaştığı kutlama mesajında meydan okudu. Özdağ, “Türk milliyetçilerinin büyük emek vererek ve cefa çekerek kurduğu, bugün 3. yaşını kutlayan İYİ Parti'yi kriptolara ve karanlık mihraklara teslim etmemek için verdiğimiz mücadele devam edecektir” dedi.

NE OLMUŞTU?

Özdağ, CNN Türk'te katıldığı Ahmet Hakan'la Tarafsız Bölge programında, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun FETÖ'cü olduğunu ve İYİ Parti'nin de HDP ile ittifak yaptığını söylemişti.

İstanbul İl Başkanı Kavuncu, Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunurken, Genel Başkan Meral Akşener, Özdağ'ı "yalancı" ilan etmişti. İstanbul'daki 39 ilçe başkanı ile 81 ilin il başkanları Ümit Özdağ'ın partiden ihracı için genel merkeze dilekçe vermişti.