İyi Parti’den ayrılan milletvekilinden çarpıcı iddia: FETÖ’cü ismi aday göstermek istediler

Ümit Özdağ’ın ardından, İyi Parti’den istifa eden Manisa Milletvekili Tamer Akkal da dikkat çeken bir ‘FETÖ’ iddiasında bulundu. FETÖ’cü bir ismin partiden aday gösterilmek istendiğini belirten Akkal “İyi Parti içerisinde Soroscular, HDP’ye yakın isimler vardı. Bu şekilde devam edemez” dedi.

İyi Parti’den ayrılan milletvekilinden çarpıcı iddia: FETÖ’cü ismi aday göstermek istediler

Ümit Özdağ’ın Buğra Kavuncu’yu FETÖ’cülükle suçlayan açıklaması Türkiye’nin gündeminde.

Özdağ’ın açıklamaları sonrası, İyi Parti’den istifa eden ve ardından AKP'ye katılan Manisa Milletvekili Tamer Akkal’dan da dikkat çeken bir iddia geldi. Akkal, FETÖ’cü bir ismin partiden aday gösterilmek istendiğini belirtti.

 Akşam’a konuşan Akkal “Manisa’da milletvekili adayı olduğum dönemde, Manisa’dan bir profesörü birinci sıradan aday göstermek istediler. Bir genel başkan yardımcısı bu ismin aday gösterileceğini söylediğinde bir araştırma yaptım. Bu ismin FETÖ’nün ABD’de bir üniversitesinin kurucusu olduğunu öğrendim. Bu kişi daha sonra aday gösterilmedi ama milletvekili adayları arasında FETÖ’den soruşturma geçiren ve hakkında yurt dışına çıkış yasağı olan bir kişi listede yer aldı.” ifadeleri kullandı.

‘BU ŞEKİLDE DEVAM EDEMEZ’

Akkal açıklamasının devamında da İyi Parti ile HDP arasındaki ilişkiye işaret etti, "Soros" vurgusu dikkat çekti:  

“FETÖ’nün yanı sıra İyi Parti içerisinde Soroscular, HDP’ye yakın isimler vardı. İyi Parti ile HDP yerel seçimlerde ortaklık yaptı. Her ne kadar yapmadık deseler de İzmir’de HDP il başkanının kendisi için ‘kapı kapı dolaşarak oy isteyeceğini’ söylediği Tunç Soyer aday gösterildi. HDP’li isimler meclis üyelikleri için aday gösterildi. İyi Partilier bu adaylar için çalışma yaptı, bu ittifak değil mi? Sayın Özdağ böyle bir iddiayı gündeme getirmişse bunun altı boş değildir. Elinde bilgi ve belgesi vardır. Öyle karışık bir ortam var ki. Bir kazana atsanız aynı anda kaynamayacak insanlar burada bir arada. Bu şekilde devam edeceğini düşünmüyorum.”