İYİ Parti’den sonra CHP’den de afiş hamlesi

İYİ Parti'nin, İstanbul'daki il ve 39 ilçe başkanlığına ‘Hudut Namustur’ yazılı pankart asma kararı almasının ardından CHP’den de bir hamle geldi. Genel merkez binasına üzerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının yer aldığı ‘Sınır Namustur’ yazılı afiş asıldı.

İYİ Parti’den sonra CHP’den de afiş hamlesi

VERYANSIN TV

Sosyal medyada "Öfkeli Genç Türkler" adlı bir grubun İstanbul'un farklı yerlerinde "Hudut Namustu" ve "Ülkemde Mülteci İstemiyorum" yazılı pankartları asmaları ve bunları bazı sosyal medya hesaplarından paylaşmaları üzerine soruşturma başlatılmıştı. Bu kapsamda "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlamasıyla gözaltına alınan 6 genç savcılıkta verdikleri ifadenin ardından dün “yurt dışına çıkış yasağı" konularak serbest bırakılmıştı.

Söz konusu isimlere en güçlü destek İYİ Parti'den geldi.

İlk olarak, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu "Öfkeli Genç Türkleri" gözaltında tutuldukları adliyede ziyaret etti.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz da şahısların gözaltına alınmasına tepki göstererek, "'Hudut Namustur' yazan 6 genç kardeşimizin Terörle Mücadelede ifadesi neden alınır? Bu ülkede TEM’de kaydı olmayan, TEM’in bilmediği 6 genç için konuyu Teröre sevk edenlerin amacı ve siyasallaşma eğilimi ortadadır." ifadelerini paylaştı.

"Hudut Namustur" etiketini Twitter hesabından paylaşan Poyraz, Adalet Bakanlığına, "Tüm Terör Savcılarına aşağıdaki paylaşımımla ilgili ihbarda bulunuyorum!" çağrısında bulundu.

İBB İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan Twitter hesabından, İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı ve 39 ilçe başkanlığı binasına "Hudut Namustur" yazılı pankart asma kararı aldıklarını duyurdu.

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN PANKARTA DESTEK

İYİ Parti'den ayrılarak Ayyıldız Hareketi’ni kuran İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ da sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir paylaşım yaptı. Özdağ, "Bunu yazan ve asan Türk gençlerinin gözlerinden öperim. Var olun çocuklar" sözleriyle söz konusu isimlere destek verdi.

CHP’DEN HAMLE

Bir hamle de bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nden de geldi. CHP bu sabah Ankara’daki genel merkez binasına Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının bulunduğu ‘Sınır Namustur’ yazılı bir afiş astı.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabındaki kapak fotoğrafını da "Sınır Namustur" görseliyle değiştirdi.

‘VİCDANLI GENÇ TÜRKLER’ GRUBUNDAN PARTKARTLI YANIT

'Öfkeli Genç Türkler' imzası taşıyan ‘Hudut Namustu’ pankartlarının ardından kendilerine 'Vicdanlı Genç Türkler' diyen bir grup da İstanbul’un farklı noktalarına "Provokatörlük namussuzluktur" yazılı pankartlar astı.

NİHAT GENÇ’TEN GLADYO UYARISI

Veryansın Tv yazarı Nihat Genç bugünkü “Atatürk'ün zulmünden kaçıp Taliban'ın şefkatine sığınanlar!” başlıklı yazısında ‘Öfkeli Genç Türkler’ adlı grup tarafından yapılan pankart eylemine dikkat çekti.

Genç’in yazısında şu ifadeler yer aldı:

“İki üç gün önce beş-altı genç çocuk Türkiye'deki göçmen karşıtı atmosferi uygun görüp köprülere 'HUDUT NAMUSTU' yazan pankart açtılar.

Hudut Namustu, lafıyla Hulusi Akar'a gönderme yapıyorlar!

Sözcü ve Cumhuriyet gazeteleri de anlamadan-bilmeden bu habere atladılar, gençleri masum gösteren haberler yaptılar!

Bu gençlerin avukatı Emir Gürbüz. Nato gençlik konseyi başkanı. Bu gençler gözaltına alındığında yanlarına koşan Buğra Kavuncu. İstanbul iyi Parti Başkanı. Enver Altaylı'nın yeğeni.

Hatırlayın Nato Gençlik Konseyi diye bir yapı var ve kendine Türkçü deyip bozkurt işareti yapan gençler Nato Gençlik Konseyi üyesi.

(Hatırlayın İstanbul İyi Parti yönetiminde Emir Gürbüz denen avukat Nihat Genç'i ölümle tehdit etmişti..)

Ne için?

Nato Gençlik konseyiyle Türkçüler'in ne işi olur dediğim için!

Şimdi dersimize başlayalım.

Afganistan ve göç belasının birincisi sorumlusu Amerika ve Nato değil mi?

İtiraz edeceksen önce Nato'ya itiraz et!

Göçmen karşıtı en sert en galiz yazıları bizler bu satırlarda yazdık-yazarız da Nato'ya ne oluyor?

Göçmen karşıtlığı Nato'ya mı kalmış!

Hepsi gladyo ürünü Maraş Çorum Madımak katliamlarına iyi bakın.

Kimleri ne zaman hangi sert keskin kutuplaşmalar içinde sahaya sürüyorlar, biraz meraklı olun!

Gerçi şimdilik gençleri antreman için deneyimlemek için sahaya sürdükleri açık!

Yani ülkedeki göçmen karşıtlığında kutuplaşmanın başını Nato gençliği niye çeksin?

Dozunu aşmış milyonları geçmiş göçmen nüfusa karşı zaten çok geniş bir muhalif cephe oluşmuş durumda.

Ama, dikkat?

Hem Türkçü, hem Notacu, bir gizli el devreye giriyor!

Ülkemizdeki gladyönün başı Enver Altaylı'nın yeğeni devreye giriyor!

80 öncesi anarşi döneminde ve İslami hareketin hız kazandığı 90'lı yıllarda ve Fetö'nün operasyon dönemlerinde bunların ağbilerinin neler yaptığını hangi eylem hangi provakosyon hangi cemaat ve ideolojiler içinde mevzilendiğini sizlere tane tane anlatırım, ki, zaten herkesin bilgisinde.

Pankart açan çocuklar kesinlikle masumdur, lafım onlara değil.

Pankart açan çocuklar etraflarına iyice bakıp derin derin incelesin ve üstümüzde kimlerin hangi gizli elleri var merak etsin!

Ve onları savunan onları güdüleyen bir Nato Gençlik Konseyi, ve Emir Gürbüz gibi Buğra Kavuncu ve İyi Parti gibi çevrede bu eylemin pek de masum olduğunu bana kimse inandıramaz!

Sözcü ve Cumhuriyet Gazetesi, 'uyanık' olmak derken, bu tür haberlerin arkasında kimler var, merak edelim, irdeyelim, bakalım, diyorum.

Ama siz bir kere gözü kapalı ittifak ortağınız İyi Parti'ye kapılanmışsınız.

O halde buradaki gizli ellerin marifetlerine-kışkırtmalarına-musibetlerine de razı olacaksınız!

Hatırlayın Cumhuriyet'e atılan bombayı da İlhan Selçuk'un üstüne yıkmışlardı!

O gizli el, aynı gizli eldir!

Aydınım çağdaşım deyip duruyorsunuz körleme dallama balıklama gladyöyü masum gösteren haberler yapıyorsunuz!