‘Biz Türk’ün Müslüman olmayanına Türk demiyoruz’ sözleri tepki çekmişti… Yavuz Ağıralioğlu’ndan açıklama geldi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun “Biz Müslüman olmayan Türk’e, Türk demiyoruz. Müslüman olmayan Kürde niçin Kürt diyelim? Niçin insan diyelim?” ifadelerine yer verdiği bir videoyu paylaştı. Sosyal medyada tepki çeken sözleriyle ilgili Ağıralioğlu'ndan açıklama geldi.

featured

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu‘nun sosyal medyada yayınlanan bir videosu kısa sürede yayılarak gündem oldu.

Henüz ne zaman ve nerede çekildiği bilinmeyen videoda Ağıralioğlu, PKK-Kürt halkı ilişkisinden bahsederken “Birbirine kardeş olan bir milleti Marx’ın çocukları birbirine düşman edemez” dedi.

Videoda, “İslam kardeşliği vurgusundan önce bir şey daha söylediniz” sözleri üzerine konuşan Ağıralioğlu, “Biz Türk’ün Müslüman olmayanına Türk demiyoruz, kemaliyle Türk demiyoruz. Müslüman olmayan Kürt’e niçin Kürt diyelim? Niçin insan diyelim? Bizim için önemli olan, arkasında büyük irademizle durduğumuz olan Allah’a kulluk davamızın devlete, millete, medeniyete dönük taraflarıdır.” ifadelerini kullandı.

‘HER TÜRLÜ SİYASİ HATAYI TELAFİ EDEBİLİRİZ’

Yavuz Ağıralioğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Bu sürecin hiçbir tarafında diliyle, diniyle, imanıyla, sözüyle, imanıyla olmayanlar Kürdü, Türkü, kardeşliği ve imanımızı temsil edemezler. Bu sürecin en kötü tarafı bizim açımızdan, inançsızlığıyla ahlaksızlığıyla bin yıllık bir kardeşliğin üzerine hami edilmesidir.”

Ağırlioğlu’nun bu sözlerine sosyal medyadan tepkiler yağdı.

ÖZDAĞ: BU KAFA İSLAM ÖNCESİ 4000 YILLIK TÜRK TARİHİNİ NASIL İZAH EDER?

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Ağıralioğlu’nun videosunu paylaşarak, “Bu kafa İslam öncesi 4000 yıllık Türk tarihini nasıl izah eder? Hristiyan Gökoğuzlar’a ne der? İstiklal Harbi’nde Padişahın yanında yer alan Müslüman Türkler mi Türk’tür yoksa Mustafa Kemal’in yanında yer alan Ortadoks Türkler mi?Atatürk düşmanlarında muhakkak bir sakatlık oluyor” diye yazdı.

AĞIRALİOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Videodaki sözlerinin sosyal medyada tepki çekmesinin ardından İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu;

Ağıralioğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

“Çözüm sürecinde Pkk’nın muhatap alınmasına ve hükûmetin siyasi koordinatlarının anlamsızlığına dair söylediğimiz bir sözü bütününden kopartmaya çalışmak beyhudedir.

Ne dediğimiz ortada! Birilerinin mal bulmuş mağribi gibi davranmasına gerek yok. Buradan kimseye ekmek çıkmaz!

‘Müslüman olmayanı insan ve Türk saymıyorsunuz, o zaman Türk Milleti adına bu dinsiz, imansız cinayet şebekesi ile niçin konuşuyorsunuz? Pkk’lılar insan değil, bu ahlâksız örgütü niçin muhatap alıyorsunuz?’ diye Pkk’lılar için söylediğimiz bir sözün neresinden, niçin alındınız?

Bana yahut çizgime düşmanlık edecekseniz, derdiniz buysa Türklük üzerinden yürümeyin. Arşivde onca söz, konferans ve açıklamamız var; Türk’e, Türklüğe dair. Zorlamayın. Anlamaya çalışın. İslâm öncesi Türklüğe, kim Türk değil diyebilir? Yahut biri dedi diye kim Türklük’ten çıkar?

Ancak Türklüğün kaderine perçinlendiği İslâm’ın Türklük’ten koparılma tehlikesine ve Türksüz bir İslâm telâkkisinin tehlikesine de her zaman dikkat çekerim. Türk tarihi ortadadır. Ama burda muhatap ne İslâm öncesi atalarımızdır ne de gayrımüslim-Hristiyan Türk soydaşlarımızdır.

Türk Cihan Hâkimiyeti Mefkûresinin hasımları ne demek istediğimi gayet iyi biliyor. Sözüm ancak bunun muhataplarınadır.

Tarihi varlığı içinde tüm meşruiyetimizi Oğuz Kağan’dan beri Türk’ten ve Türk Milleti’nden alıyoruz. Güncel politik mevzilerin yanlışları İslâm’a hamledilemez!

Samimi eleştiriler baş tacımızdır. Lâkin maksadı sadece düşmanlık olan trolleri yahut trollüğün kendisine çok yakıştığı trol ahlâklı isimlerin dediklerini ciddiye almam, kimse de almasın. Siyasi çizgimiz belli. Türk-İslâm Ülküsünün net ve duru ideallerine bağlı bir neferiyim.

Oğuz Kağan’dan Atatürk’e, Göktürklerden Türkiye Cumhuriyeti’ne tek bir çizgidir. Ve tekrar üstüne basa basa söylüyorum. Bin yıllık tarihi birlikteliğin ve Efendimiz (s.a.v.)’in birbirine kardeş ettiği Kürtlerimiz ile bizi, Marx’ın çocukları düşman edemez. Buna müsaade etmeyiz.”

NOT: Yazım yanlışları Twitter kullanıcısına aittir.

‘Biz Türk’ün Müslüman olmayanına Türk demiyoruz’ sözleri tepki çekmişti… Yavuz Ağıralioğlu’ndan açıklama geldi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

14 Yorum

 1. bu mide bulandirici Turkiyenin en buyuk hastaligi kafalara lanet olsun. yeter ulan yeter artik din somuruculugu yapmaniz. konussana enflasyonu, milli sorunlari milletin gercek sorunlarini ..

 2. 2 ay önce

  Adam, çok et yemekten kafayı bulmuş galiba😂

 3. 2 ay önce

  Doğruluk payı var, Gagavuzlar ile kim otururp kalkıyor bir tane örnek verin.

 4. 2 ay önce

  Türk milleti İslâmlaşmış, Vahhabileşmiş Arabistan’dan gelmedi. Orta Asya’dan, Tanrı Dağlarından geldi. 6000 yıl önce kil tabletleri kazıyarak yazıyı icat eden Anadolulu/Mezopotamyalı Sümerlerde bile Türkçeyle eş sözcükler var. İyi sentezlenmişsin belli. Ben de sana bırak Türk demeyi insan bile diyemiyorum. Bu kafayla teskere alamazsın.

 5. 2 ay önce

  Türk milleti blok olarak 3-5 yıl içinde tanrı dağından gelmiş de yol da kılıç zoruyla islamlaşmış sonra da anadolu boşmuş burayı sahiplenmişmiş..bu tarihin finli, macar ve rus türkologlar marifetiyle bizim bu toprakların aslı sahibi olmadığımız dolmasının durdurulması için manipüle edilmiş en büyük yalanıdır. Tarih teorisiyle Atatürkün ispatlamaya çalıştığı gerçeğin bile dışına çıktınız inkar ettiniz. Orta asyadan elbet ki gelenler var, balkanlardan kafkasyadan ve arap coğrafyasından olduğu kadar..evet müslüman olmayana türk denmez, Kocandan sonra açıkça kanı grek olan müslüman giritli türkleri müslüman olduğu için Türk sayıp(evet türkdürler) mübadeleyle getiren de Atatürk dü. Ne gagavuzu, ne macarı, ne ermenisi kendisini Türk saymaz. Biz de onlara gavur deriz. Türk musun gavur mu ne idüğün belli mi? ilkönce dillerin din ile bağını öğrenin hem linguistik hem de hermenötik acıdan, aynı dil hiyerarsik olarak anahtar va aşkın kavramların yerleşmesiyle farklı yapılarda konuşulur.

  • 2 ay önce

   Türklerin kılıç zoru ile müslüman olduğuna inanıyorum, sayısız kez işgalci Araplar ile savaşmışlardır

 6. 2 ay önce

  Bağımsız Türk Ortodoks Patrikhanesi’ni kuran Papa Eftim hakkında Atatürk “O, bize bir ordu kadar yardım etti” sözlerini söylemiş ve İstiklal Madalyası ile taltif edilmesini sağlamıştır. Papa Eftim’in şu sözleri ders niteliğindedir: “‘İstanbul Patrikhanesi’nin bize Türklüğümüzü unutturmak ve dilimizi değiştirmek için aldığı bunca tedbirler hiç kar etti mi? İşte Türk tabiiyetimiz ve dilimiz olduğu gibi bakidir. Halis Türk ve Türk evlatları olduğumuzu adet, töre, kültür ve her halimizle bunu ispat etmekteyiz.” Din ile milliyeti birbirine karıştırmak ve buna dayanarak saçma sapan açıklamalar yapmak milli kimliğimizi ve birliğimizi parçalamak isteyenlere hizmet eder.

 7. 2 ay önce

  Hepiniz kafayı yemişsiniz. Git, o zaman fetönün dizinin dibine.

 8. 2 ay önce

  kımın turk olup olmayacagı senın tekelınde degıldır. aynı sekılde kımın musluman kımın musluman olmadıgı da senın tekelındeolmadıgı gıbı hıc kımsenınde tekelınde degıldır.bız turk dogduk sonra cuzdanımıza ıslam dıye yazıldı.

 9. 2 ay önce

  Pkk müslüman olacak konuşacağız diyen bu değil miydi

 10. 2 ay önce

  İnsan partisinin sembolü Kayı boyu hakkında açar bir iki kelime okur.

 11. 2 ay önce

  Türkte nitelik arıyorsan sen Türk değilsin demektir.bugünkü mhpden farkın yok demektir milliyetçi maskesinde ümmetçi.kendini iyi ifşa etmiş.

  Cevapla
 12. 2 ay önce

  kendi adima, ben ictenlikle Turk’um diyen herkesin Turk’lugune sahit olurum. Ne Mutlu Turk’um Diyene. Munafiklik yapmasin yeter ki.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!