‘Jakuzi’ tartışmasıyla gündeme gelmişti: Sancaktepe Belediyesi’nin lüks katı görüntülendi

31 Mart yerel seçimlerinde AKP'den CHP'ye geçen ve 'jakuzi' tartışmalarıyla gündeme oturan Sancaktepe Belediyesi'nin binası görüntülendi.Belediyede başkanlık makamına ait 2 lüks banyo olduğu ve 8 belediye başkan yardımcısının ayrı ayrı 8 adet banyosu olduğu ortaya çıktı. Ayrıca belediye binasına kurumun borçlarının yer aldığı liste de asıldı.

featured

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul’da AKP’den CHP’ye geçmesinin ardından başlayan ‘jakuzi’ tartışmalarıyla gündeme gelen Sancaktepe Belediyesi’ndeki duşlar görüntülendi.

Sözcü TV’den İsmail Saymaz,Sancaktepe Belediye Başkanı Alper Yeğin ile birlikte belediyede bulunan duşları gezdi. Yeğin, başkanlık katındaki banyoların yanı sıra 8 tane olan belediye yardımcıları için de özel banyo olduğunu ifade etti.

Yeğin, belediyede tüm paranın harcandığını ve maaş ödemesini zorla yaptıklarını da sözlerine ekledi.

İşte Sancaktepe Belediyesi’nden görüntüler: 

2 MİLYAR LİRALIK BORÇ!

Öte yandan Sancaktepe Belediyesi’nin güncel borç tablosu da açıklandı. Belediye binasına asılan pankarta göre; belediyenin yaklaşık 2 milyar TL’lik borcu var. Belediyenin sadece müteahhitlere olan borcu ise 804 milyon TL olarak açıklandı. Belediye binasına asılan pankartı sosyal medya hesabından paylaşan CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Emre Yılmaz, “Bir yağmanın Sancaktepe halkına ağır bilançosu” notunu düştü.

AKP VE CHP ARASINDAKİ ‘JAKUZİ’ POLEMİĞİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun siyasi danışmanlığını yapan Necati Özkan, seçimlerde AKP’den CHP’ye geçen Sancaktepe Belediyesi’yle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.

Necati Özkan, Sancaktepe Belediye Başkanı seçilen CHP’li Alper Yeğin’i tebrik etmek için gittiği belediye binasının başkanlık katının 6 bin metrekare olduğunu, katta jakuzi ve 200 metrekarelik mutfak bulunduğunu söylemişti.

Eski Sancaktepe Belediye Başkanı AKP’li Şeyma Döğücü, sosyal medya hesabından ‘jakuzi’ iddialarına ilişkin açıklama yapmıştı. Necati Özkan’a “Bir anneye, bir kadına iftira atmanın bedelini hem hukuk önünde hem de milletin vicdanında yargılanarak vereceksiniz.Jakuzi olduğunu ispatlamazsan senden aşağı insan yok” diye seslenmişti.

Belediyenin yeni başkanı CHP’li Alper Yeğin, belediye binasının başkanlık katına yapıldığı belirtilen banyo ve diğer lüks harcamalar için “kanıt” göstermeye çağıran önceki başkan AKP’li Şeyma Döğücü’ye yanıt vermişti. Yeğin, “Jakuzi meselesinin çok değersiz kalacağı lüks ve batırılan bir belediye hikayesini yakın zamanda sizlerle paylaşacağım” demişti.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, konuya ilişkin resen soruşturma başlatmıştı.

thumbnail
İlişkili Haber

AKP ile CHP arasındaki ‘jakuzi’ polemiği büyüyor: Soruşturma başlatıldı

‘Jakuzi’ tartışmasıyla gündeme gelmişti: Sancaktepe Belediyesi’nin lüks katı görüntülendi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!