Johnson’dan Rusya’ya tehdit: ‘Bir çok Rus annenin oğlu eve dönemeyecek’

featured
service

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Ukrayna krizine ilişkin konuştu. Johnson, Rusya’yı tehdit edercesine ‘Eğer Rusya bu yolu seçerse bir çok Rus annenin oğlu eve dönemeyecek’ dedi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Ukrayna konusunda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e seslenerek, “Eğer Putin kan dökme yolunu seçerse Ukraynalılar şiddetli bir şekilde direnecektir. Tarih de bunu gösteriyor. 2014’te ülkelerini savunmaya çalışan Ukraynalılar daha güçlenmiş savaş yetenekleriyle savaşmaya kararlı olacaktır” dedi. 

Johnson, “Eğer Rusya bu yolu seçerse bir çok Rus annenin oğlu eve dönemeyecek” diye konuştu. 

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, parlamentoda yaptığı konuşmada Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilime ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi durumunda İngiltere’nin NATO’ya asker göndermeye hazır olduğunu ifade eden Johnson, “Rusya Ukrayna’yı işgal ederse Avrupa’daki müttefiklerimizi korumak için NATO’nun yeni konuşlandırmalarına katkıda bulunmaya çalışacağız” dedi. Rusya’nın Ukrayna sınırında 100 bin Rus askeri konuşlandırması üzerine İngiltere’nin askeri destek sağlayacağını vurgulayan Johnson, İngiltere’nin Estonya’da NATO birliklerine liderlik ettiğini de söyledi. Johnson, İngiltere ordusunun 2015’ten bu yana 21 bin Ukrayna askerini eğittiğini hatırlattı. 

Johnson, ABD, Fransa, Almanya, İtalya, Polonya ve AB liderleri ile beraber Rusya’ya karşı daha önce yapılan herhangi bir yaptırımdan “daha ağır, koordineli ve şiddetli ekonomik yaptırımlar” uygulayacakları konusunda anlaştıklarını belirtti.

 

Johnson’dan Rusya’ya tehdit: ‘Bir çok Rus annenin oğlu eve dönemeyecek’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!