Kabataş yalancısı Elif Çakır türbanını çıkardı

Ahmet Davutoğlu'nun Karar gazetesinde köşe yazarlığı yapan ve son yıllarda muhalif geçinen bir dönemin ateşli yandaşı Elif Çakır, son olarak türbanını çıkardı. Çakır, Gezi Parkı eylemleri sırasında türbanlı bir kadının taciz edildiği yalanına ortak olarak büyük bir kışkırtmaya imza atmıştı.

Kabataş yalancısı Elif Çakır türbanını çıkardı
Kabataş yalancısı Elif Çakır türbanını çıkardı

Karar gazetesi yazarlarından Elif Çakır türbanını çıkardı. 

Karar gazetesindeki köşesinde daha önce fotoğrafı türbanlı olan Elif Çakır'ın köşesindeki yeni fotoğrafı ise türbansız.

Elif Çakır aldığı bu kararla ilgili henüz bir açıklama yapmış değil. İlerleyen günlerde bu kararla ilgili açıklama yapıp yapmayacağı da henüz bilinmiyor..

İşte Karar gazetesinin internet sitesinde Elif Çakır'ın türbanlı haline dair fotoğraf karesi ve Karar gazetesinin paylaşımı...

KABATAŞ KIŞKIRTMASININ MİMARLARINDAN

İlk olarak Tayyip Erdoğan‘ın dile getirdiği, yandaş köşe yazarlarının sürdürdüğü Kabataş uydurmasında Elif Çakır, "mağdur gelin" ile söyleşi yapmıştı.

Star gazetesinde manşetten yayımlanan “Kadınlar küfrediyor. Erkekler vuruyordu” başlıklı röportajda “üzeri çıplak, elleri deri eldivenli 70-100 kişilik kalabalığın ortasında kaldım. İçlerinden bazıları hakaret ve küfürlerle, bana ve bebeğime saldırmaya başladı. Kendime geldiğimde üzerim idrar kokuyordu” ifadeleri yer almıştı. Star gazetesi yaptığı kışkırtıcılığın farkında olmalı ki, röportajın altına “ülkede infial olmasın diye bekledik” notunu düşmüştü. Elif Çakır’ın röportajı yandaş medyada geniş yankı buldu. Sosyal medya üzerinden #KabataşEşkıyalarıBulunsun kampanyaları başladı. Tüm yurtta AKP yanlısı kitle örgütleri “başörtülüye saldırıyı” kınayan basın açıklamaları gerçekleştirdi.