Erdoğan’dan tarikattaki çocuk istismarına ilk yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, İsmailağa cemaatinde yaşanan istismar skandalıyla ilgili, "Konu yargıya intikal etmiştir" dedi.

featured

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamasından satır başları:

Türkiye Yüzyılı ile evlatlarımızı nesillerin özlemi olan güvenlik ve refah seviyesine çıkarmak istiyoruz. Bu mücadeleyi 85 milyon hep birlikte yürüterek, tüm dost, kardeş, mazlum, insanlıkla el ele vererek başarıya ulaştırabileceğimize inanıyorum.

Ülkemizin ve milletimizin üzerinde karanlık hesaplar yapan emperyalist yapılara karşı aynı mücadeleyi tek vücut, tek yürek olarak vermek mecburiyetindeyiz. Hala milli iradenin gücü yerine emperyalistlerin inayetine bel bağlamak tarihten ders almamak demektir.

TÜRBAN YASASI

Başörtüsü için anayasa teklifimiz için herkesi bu teklifi desteklemeye çağırıyoruz.

‘FAHİŞ FİYATLA MÜCADELE SÜRECEK’

Fahiş fiyat artışları bir gerçek, sevindirici olan Türkiye’nin büyümeye dayanan ekonomi programını sürdürmesidir. Enflasyon maskesinin arkasına sığınan haramzadelere rıza gösteremeyiz. Etiketlerin başka hesaplarla belirlenmesi doğru değildir.

TARİKATTAKİ İSTİSMAR DAVASI

Geçtiğimiz günlerde kamuoyunda farklı tepkiye yol açan bir kızımızın erken yaşta evliliğiyle öncesi ve sonrasında acılarla ilgili görüşmelerimizi paylaşmak istiyorum. Şu ana kadar arkadaşlar gereken çalışmayı gösterdiler. Bunları görmezden gelen bir muhalefet sözkonusu. Günümüz şartlarında 13 yaşında nişan 14 yaşında evlilik durumunu kabul edebilmemiz asla kabul etmemiz mümkün değildir. Hele hele daha küçük yaşta istismar faciasını kabul etmemiz mümkün değildir. İçişleri Bakanlığımız tarafından yürütülen soruşturmanın ardından konu yargıya intikal etmiştir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız mağdur için avukat temin etmiş, hukuki süreci yakından takip etmiştir.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımız iddianamesini hazırlamıştır. Dava ile ilk duruşmanın yakında yapılması bekleniyor. Konu kamuoyunun gündeme gelmiştir. Mesele medyada yer alana kadar bakanlıklarımızın, kurumlarımızın tamamı süreci takip etmiş, her işlemi bihakkın yerine getirmiştir.

Geçmişteki ihmal ve eksiklikler soruşturma kapsamında ele alınmıştır. Ülkemizde çocuklara yönelik taciz, tecavüz, reşit yaşa ulaşmadan evlilik gibi hususlarda hassasiyetimizi kimseye sorgulatmayız. Bu konuyla ilgili en önemli hukuki ve fiili reformlar bizim dönemimizde hayata geçirilmiştir. Bay Kemal sen bunlardan anlamazsın, senin böyle hassasiyetin yok.

Söyleyeceklerimden sonra kendine çeki düzen ver, kendini ona göre ayarla. Bu tartışmalarda gördüğümüz riyakarlıktan duyduğumuz rahatsızlığı ifade etmek istiyorum. Böyle bir meseleyi milletimizin inancını ve kurumlarıyla irtibatlandırmak ahlaki olmayan çarpıtmadır.

Diyanet İşleri Başkanlığımızın en üst düzeyde dillendirdiği bu meseleyi dinimizle ilişkilendirmek art niyettir. Niyet mağdurun hakkını savunmaksa bunu zaten yapıyoruz. Mesela PKK’nın annelerin kucağından kaçırıp dağa götürdüğü, eline silah verdiği, liderlerin istismarına maruz bıraktığı kızlarımız için de aynı tepkiyi bekliyoruz. Bay Kemal Diyarbakır annelerini kaç kez ziyaret ettin. Kızları kaçırılıp gözü yaşlı annelerini kaç defa ziyaret ettin.

Bir siyasi partinin teşkilatlarında ve belediyelerinde yaşanan onlarca istismarın üzerine aynı kararlılıkla gitmesini bekliyoruz. Diyarbakır annelerinin evlatlarını örgütün pençesinden kurtarmak için verdikleri mücadeleyi gözardı edenlerin, bu konudaki ataklığın ahlaki olmaktan kaynaklandığına nasıl inancağız. Suçun şahsiliği ilkesinin ardına saklananların son hadisenin dindar kesimlerin tamamını rencide etmeye çalışmalarının samimiyetine nasıl inanacağız.

 

Erdoğan’dan tarikattaki çocuk istismarına ilk yorum

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 ay önce

  artik eskisi gibi iyi maval da okuyamiyor. Yeni birsey yok. Milletimizin hizmetindeyiz, kendime yeni bir saray yaptiram. Hizmet sevdalisiyiz, kendime 500 milyon dolarlik ucak alam. Efendi olmaya degil, hizmetkar olmaya geldik, ati calip uskudari gecem. Falan falan. Acayip baydi.

 2. 2 ay önce

  Eeeee bu davanın da savcısı olmayacak mı?

 3. 2 ay önce

  “Geçmişteki ihmal ve eksiklikler soruşturma kapsamında ele alınmıştır. Ülkemizde çocuklara yönelik taciz, tecavüz, reşit yaşa ulaşmadan evlilik gibi hususlarda hassasiyetimizi kimseye sorgulatmayız. Bu konuyla ilgili en önemli hukuki ve fiili reformlar bizim dönemimizde hayata geçirilmiştir”. Bu ifadeler benim indimde içi dolu ifadeler değil!
  Cumhurbaşkanı ayrıca, “yargıya intikal etmiştir” de dedi. Aklımıza takılan çok tartışmalı bir konu var: yargıda sayısız tarikat ve cemaat mensubu olduğu söyleniyor!?

 4. 2 ay önce

  Bu millet bu masal ve palavralar daha çok inanır, günahsızlarin cani daha çok yanar, maalesef..duam haince gelecek belki lakin büyük bir felakete muhtacız..kendi evladini peşkeş çeken bir millet olduk, ve bunu savunan bir millet..utanmiyoruz da😡

 5. 2 ay önce

  nereden tuttarsan tut elinde kalır.milletin mıyıklamaya yüzü yok.kendileri seçti 20yıldır tarikatları palazlandıran meşrulaştıran akpyi.ektiklerini biçiyor millet.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!