'Kadınlar futbolda olmamalı' diyen Melih Şendil'e tepkiler yağdı

Şampiyonlar Ligi'nde oynanan Real Madrid ve Manchester City arasındaki maçın ardından spor spikeri Melih Şendil "Kadınlar futbolda olmamalı. Başkan olsam asla pembe forma yaptırmam" ifadelerini kullandı. Şendil'in sözlerine tepkiler yağdı. Beşiktaş ve Fenerbahçe'den de Şendil'e yanıt geldi.

'Kadınlar futbolda olmamalı' diyen Melih Şendil'e tepkiler yağdı
'Kadınlar futbolda olmamalı' diyen Melih Şendil'e tepkiler yağdı

Dün akşam Real Madrid ile Manchester City arasından oynanan Şampiyonlar Ligi maçının ardından yayıncı kuruluş olan beIN Sports'da kadınlara yönelik cinsiyetçi açıklamalarda bulunan Melih Şendil, sosyal medyada büyük bir tepki topladı.

Real Madrid'in pembe formasını eleştirmek isterken, kadınları rencide eden Şendil "Kadınlar futbolda olmamalı. Başkan olsam asla pembe forma yaptırmam" ifadelerini kullandı.

"Futbol o kadar ataerkil bir oyun ki mesela kadınlara voleybol oynamak çok yakışıyor ama benim şahsi düşüncem kadınlar futbolda olmamalı” diyen Şendil, “Basketbol da bence erkek oyunu" diye konuştu.

Melih Şendil’in açıklamalarına sosyal medyada tepkiler yağdı.

Beşiktaş Kulübü de resmi twitter hesabından Kadın Futbol Takımı'nın fotoğrafını paylaşıp, "Bizim takım" ifadesini kullandı.

Fenerbahçe Kulübü de "Sporda ayrıma yer yok. Hayallerinin peşinde koşan kız çocukları, futbol sizinle güzel" mesajını paylaştı.