Canan Kaftancıoğlu’ndan ‘Mustafa Kemal’ savunması: Geri adım atmam

9 Eylül’deki Taksim toplantısında ‘Atatürk’ ismini kullanmayan ve tepkilere neden olan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu kendisini "savrulduklarını perdelemek için sürekli saldırılan, tartışılan ve hatta cezalandırılan bir siyasetçi konumuna getirildim" sözleriyle savundu. Kaftancıoğlu "Ancak sorumluluklarım gereği geri adım da atmam, atamam" ifadelerini kullandı.

Canan Kaftancıoğlu’ndan ‘Mustafa Kemal’ savunması: Geri adım atmam
Canan Kaftancıoğlu’ndan ‘Mustafa Kemal’ savunması: Geri adım atmam

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 9 Eylül’deki Taksim toplantısında, Mustafa Kemal Atatürk’ten “Gazi Mustafa Kemal” diye söz etmesi üzerine başlayan tartışmalar sürüyor.

Atatürk’ü toplumu ayrıştıran bir lider olarak gösteren sözler toplumun tüm kesiminde tepki yaratırken Kaftancıoğlu’ndan yeni bir açıklama geldi.

Cumhuriyet gazetesine röportaj veren Kaftancıoğlu ‘Kadın kimliğimle siyasette bir iddia koyan, iddiasını hayata geçirmek için çalışan, çalışan sadece çalışan bir il başkanıyım aslında. Hal böyle olunca neredeyse gözünün üzerinde kaşın var diyerek vatandaşın asıl sorunlarının üstünü kapatmak, yönetemediklerini, iyice savrulduklarını perdelemek için sürekli saldırılan, tartışılan ve hatta cezalandırılan bir siyasetçi konumuna getirildim. ‘ifadelerini kullandı.

‘GERİ ADIM ATMAM’

Kaftancıoğlu, ‘Öncelikle kendimden ziyade ürettiklerimle var olmayı tercih eden biri olarak, bu şekilde kamuoyu önünde olmaktan çok hoşlandığımı söyleyemem. Ancak sorumluluklarım gereği geri adım da atmam, atamam.’ diye konuştu.

İNCE’NİN ‘CHP’DE ATATÜRK DÜŞMANI VAR’ SÖZLERİ

Muharrem İnce’nin “CHP’de Atatürk düşmanları var” sözlerini de değerlendiren Kaftancıoğlu ‘Kurucusu, ezeli ve ebedi liderinin Atatürk olduğu bir partide bir tane bile Atatürk düşmanı yoktur, olamaz. ‘ sözlerini kaydetti.