Karamollaoğlu katliama ‘hadise’ dedi

featured
service

Geçen yıllarda Sivas Katliamı için ‘Ben bunu bir katliam olarak vasıflandırmadım. Pencereleri açmadıklarından dolayı insanlar ölmüş’ diyen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bu yıl da 33 aydının katledilmesine ‘katliam’ değil ‘hadise’ ve ‘felaket’ ifadelerini kullandı.

Madımak Katliamı yaşanırken Refah Partisi’nden Sivas Belediye Başkanı olan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, geçen yıllarda otelde hayatını kaybeden 33 aydın için “Pencereleri açmadıklarından dolayı insanlar ölmüş” demişti.

2018 yılında ARTI TV’de Sibel Hürtaş’ın sunduğu ‘Liderlerle Seçim Özel’ programında gazeteciler Şükrü Küçükşahin, Murat Aksoy ve Özlem Akarsu Çelik’in sorularını yanıtlayan Karamollaoğlu’unun “Ben bunu bir katliam olarak vasıflandırmadım… Perdeler yanmış, arabalar ters çevrilmiş. Arkasından da ateş bacayı sarmış. Pencereleri açmadıklarından dolayı insanlar ölmüş” ifadeleri büyük tepki çekmişti.

‘MADIMAK HADİSESİ’

Karamollaoğlu, bu yıl da 33 canın yaşamını yitirdiği Sivas Katliamı için “katliam” diyemedi. “Madımak Hadisesi” ifadesini kullanan Saadet Partisi lideri, “Madımak Hadisesi’nin aydınlatılması, dahli olanların hukuk önünde hesap vermesi için bir komisyon kurulmalı” dedi.


Karamollaoğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, olaylara, insanları ayrıştırmak ve birbirine düşürmek isteyenlerin neden olduğunu belirterek, “Madımak Felaketi’nde yitip giden canlar hepimizi derinden yaralamıştır. Benzer hadiselerin ülkemizde bir daha vuku bulmamasını Cenâb-ı Allah’tan niyaz ederim” dedi.

Karamollaoğlu, Sivas Katliamı’yla ilgili bir çağrı yaparak şöyle dedi: “Madımak Hadisesi’nin aydınlatılması, dahli olanların hukuk önünde hesap vermesi için bir komisyon kurulmalı, 1993’te yaşanan, Madımak başta olmak üzere tüm hadiseler topyekun araştırılmalıdır.”

Karamollaoğlu katliama ‘hadise’ dedi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 sene önce

    Muhalefet olarak arada sırada güzel açıklamalar yapıyor. Ama Türkiye de muhalefet yapan aydınların ve fikrini özgürce ifade edenlerin çoğunun kaderi ya hapis ya mezar. Bunun sebebi de siyasetçiler. Yakın zamanda Fetöyü hallettiniz de Madımak için komisyon kurulup araştırılmalıymış mış mış…

    Cevapla
  2. 2 sene önce

    Yüzlerce Aydın bu 18 sene içerisinde yandı kimsenin umurunda değil.İllaki fiziksel yanmakmı gerekli bizler yandık ve halen yaşıyoruz bu daha büyük bi acı değilmi?

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!