Kasım Süleymani 15 Temmuz’da ne yapmıştı

featured

Kasım Süleymani’nin 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Türkiye ile irtibata geçerek darbe girişimine karşı olduklarını belirtmesi İran basınına yansımıştı.

15 Temmuz 2016 tarihinde ABD güdümündeki FETÖ’cülerin darbe girişimine ilk saatlerde çok sayıda ülke seyirci kalmıştı. Darbe girişimini kınayan ilk ülke İran, ilk isimlerden biri ise İran Dışişleri Bakanı Cevat Zarif olmuştu. Zarif’in ardından İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Şamkani ve Devrim Muhafızlarına bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani, Türkiye ile irtibata geçerek darbe girişimine karşı hükumetin yanında olduklarını bildirmişti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif’in sabaha kadar 4-5 defa kendisini aradığını , son durumlar hakkında bilgi aldığını söylemişti.

Zarif daha sonra darbe girişimine ilişkin yaptığı açıklamada Kasım Süleymani ile birlikte sabaha kadar takip ettiklerini belirtmişti.

Cevat Zarif, Twitter hesabından yaptığı açıklamada halkın, darbe girişimine karşı duruşu ile ilgili “cesurca” ifadesini kullanarak Türk halkını övdü. Zarif ayrıca “Türk halkının demokrasiyi ve seçilmiş hükumeti cesurca savunması, bölgede darbelere yer olmadığının ve benzeri teşebbüslerin de başarısızlığa mahkum olduğunun kanıtıdır.” demişti.

Kaynak: https://iranwire.com/en/features/1914

AKP’li yazarlardan tepki çeken Kasım Süleymani mesajları

Veryansintv.com

 

Kasım Süleymani 15 Temmuz’da ne yapmıştı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 3 sene önce

  Ak partili gorunen kimi KRIPTO FETOculerin bu suikast hakkindaki sevincli ilk yorumlarindan da anlasilmisti simdi bu haber ile kanitlariyla ogrendik ki Kasim Suleymani FETOculerin dusmaniymis

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  İran’lı Dinci Yobazlarlar Türk Dinci Yobazlar Et ve Tırnak gibi olan İran ve Türkiye halklarını ayırmak için her türlü çirkefliği yaparlar !!
  Allah, Laik İran ve Türkiye Müslümanlarının yardımcısı olsun !! Kasım Süleymani’de eğer insanlık için mücadele etmişse Kendisi kazandı !! Bizim onu yüceltmemiz ve yermemiz yanlış olur !!

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  Kasim Süleyman’in kahpece katledilmesine sevinenler sadece Fetö’nün unsurlari degil ayni zamanda emperyalizmin dolayisiyla Siyonizmin müslüman Türk kimlikli ajanlaridir.Kasim Süleyman’in katli ile Ortadogu büyük bir kahramani kaybetmistir.Sevinenler Misir carsisindan kina alip ailecek kinalanabilirler.

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Kasim Süleymani’nin en büyük düsmani ABD ve icimizdeki FETO’cü hainlerdirki bunlardan biri Fatih Tezcan’dir.Fatih Tezcan’inFeto’cu oldugu onun Türk ve Atatürk düsmanligindan bellidir.Ancak FETO hainleri Atatürke düsmandir.Yani Türklüge düsmandir.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!