'Katil devlet' diyenlerle söyleşi yapan eşine ve Erdoğan'a sözü var mı?

“Katil devlet” sözünü AKP’li söylerse başka, muhalefetten biri söylerse başka mı?

'Katil devlet' diyenlerle söyleşi yapan eşine ve Erdoğan'a sözü var mı?
'Katil devlet' diyenlerle söyleşi yapan eşine ve Erdoğan'a sözü var mı?

VERYANSIN TV

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, devlete katil diyenlerin devlete, millete, Cumhuriyete ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mirasına en büyük ihaneti edenler olduğunu bildirdi.
Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:
"Devletimize katil deme cüretini gösterenler, kirli ve tehlikeli emelleri için terör örgütleriyle işbirliği yapanlar ve her fırsatta teröristlerin sözcülüğüne soyunanlar devletimize, milletimize, Cumhuriyetimize ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mirasına en büyük ihaneti edenlerdir."
Fahrettin Altun, çok değil, Mart 2020’de Nagehan Alçı’nın Türkiye Cumhuriyeti Devletine “katil devlet” dediğini hatırlıyor mu? 
Peki Sayın Altun, gazeteci Hilal Kaplan’ın “katil devlet” sözüne tepki gösterenlere tepki gösterip, Türkiye Cumhuriyeti Devletine “Seri Katil” dediğini anımsıyor mu? 
Evet, Veryansın Tv olarak Fahrettin Altun’un sözlerine katılıyoruz, devlete katil diyenlerin devlete, millete, Cumhuriyete ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına en büyük ihaneti edenler olduğu fikrine tamamen katılıyoruz. 
Peki Sayın Altun, “katil devlet” diyen Nagehan Alçı’yı Ahlat’taki Cumhurbaşkanlığı Köşküne özel davetle götüren Bilal Erdoğan’a da bu sözü hatırlattı mı?
Ya da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın uçağında koltuğu her daim hazır bulunan ve uçaktan inmeyen Hilal Kaplan’ın devlete “seri katil” dediğini Cumhurbaşkanına aktardı mı? 
Peki Sayın Altun, devlete katil diyen Nagehan Alçı’ya bu sözleri söyledikten iki ay sonra röportaj veren eşi Fatmanur Altun’a “devlete, millete, Cumhuriyete en büyük ihaneti edenler devlete katil diyenler” sözünü söyledi mi? 
Yoksa “katil devlet” sözünü AKP’li söylerse başka, muhalefetten biri söylerse başka mı?