CHP’li İlhan Kesici’den yeni İmamoğlu açıklaması: Topa biraz sert girmişim!

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, CHP'ye yakınlığıyla bilinen Tele 1'de katıldığı programda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik eleştirilerinden geri adım attı.

CHP’li İlhan Kesici’den yeni İmamoğlu açıklaması: Topa biraz sert girmişim!

VERYANSIN TV

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, önceki gün katıldığı HaberTürk yayınında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İBB adına satın aldığı Fatih Sultan Mehmet tablosuyla ilgili ilginç açıklamalarda bulunmuştu.

935 bin 250 sterline satın alınan portresinin sahte olduğunu iddia eden Kesici, “Ekrem İmamoğlu’nun aldığı Fatih tablosu sahtedir. Gerçekmiş gibi reklamını yapmaları çok ayıp. Kendi belediyemiz çok ayıp” demişti.

Kesici’nin açıklamaları gündem oldu ve CHP’lilerden açık tepkiler geldi.

‘TOPA BİRAZ SERT GİRMİŞİM’

Kesici, dün CHP’ye yakınlığıyla bilinen Tele 1’de Sedef Kabaş’ın programına konuk oldu. İlk soru İmamoğlu’na yönelik sözleri oldu. Parti içinden tepkiler geldiği hatırlatılan Kesici, Türkiye’de bir kutuplaşma olduğunu, yumuşak bir dile dönülmesi gerektiğini söyledi.

Kabaş’ın “Sanırım sizden böyle bir çıkış beklemiyorlardı” yorumu üzerine Kesici, “Biraz tartışma parti içine döndü sanırım. Sonradan HaberTürk’teki programı izledim. Topa biraz sert girmişim gerçekten. Topu biraz yumuşatmak gerekirmiş. Bir de insanlar benden böyle bir çıkış beklemiyordu” dedi. Özür anlamına gelen sözlerinin ardından “Kesici geri adım attı” yorumları yapıldı.

CHP’LİLER KÜPLERE BİNDİ

Kesici’nin HaberTürk’teki İmamoğlu’na yönelik sözlerinin ardından CHP’lilerden tepki gelmişti.

CHP Parti Meclisi üyesi Gökhan Günaydın da sosyal medya hesabından “Konuşan “seçilmiş”in, AKP yönetimindeyken İBB iştiraklerinin Kut’ül Amare dizisine 22 milyon 750 bin TL sponsor olmasını eleştiren sözlerine tanık olan var mı..” diye yazmıştı.

‘YANLIŞ YOLDALAR’

CHP’li Eren Erdem de isim vermeden Kesici’yi eleştirdi. Erdem, “Kimse kızmasın, gücenmesin! Kendi “kişisel ajandası” ve hayalleri kapsamında,Televizyonlara çıkıp Cumhuriyet Halk Partili Büyükşehir Belediye Başkanlarına laf sokmaya çalışan kimi “partililerimiz” yanlış yoldadır! Durdukları yer;AKP ile aynı mevzidir! Böyle saçmalıklara girmeyin!” ifadelerini kullandı.