Kılıçdaroğlu: Borsada küçük yatırımcıyı soyan çeteler var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Borsada küçük yatırımcı sadece SPK’nın yolsuzluk mekanizmasıyla soyulmadı. İçeriden bilgi alarak, manipülasyonla küçük yatırımcıyı soyan çeteler var." diyerek, "Devletin nefes borularına yapışmış mikropların hepsini temizleyeceğim." ifadelerini kullandı.

featured

SPK ile ilgili tartışmalar sürerken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

“Borsada dolandırılan küçük yatırımcının uğradığı zararın telafisi meselesini açayım. Muteber borsa sermayedarlarını hariç tutarak, beni asıl ilgilendiren meseleye geliyorum. Borsada küçük yatırımcı sadece SPK’nın yolsuzluk mekanizmasıyla soyulmadı.” diyen Kılıçdaroğlu, İçeriden bilgi alarak, manipülasyonla küçük yatırımcıyı soyan çeteler var. Bunu hisse grafiklerinden de çok net izliyorum. Örneklerini TCMB faiz kararlarında ve sosyal medyada çıkartılan bazı dedikodular sürecinde de gördüm, notlarımı aldım.” dedi.

‘KİMLERİN NEMALANDIĞINI ORTAYA ÇIKARACAĞIZ’

SPK ve Borsa İstanbul’un bu konudaki şikayetleri görmezden geldiğini belirten Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Nedenini biliyoruz… Buradan kimlerin nemalandığını da iktidar değişikliğinden sonra ortaya çıkaracağız. Dolayısıyla ekonomi derken, sadece ilk 100 günlük planlar vs. ile bu ülkenin toparlanmayacağını biliyorum.

Bu urları, tefecileri, simsarları, çantacıları temizlemeden; yani devlete nefes aldırmadan, milletin de nefes alamayacağını biliyorum. Devletin nefes borularına yapışmış mikropların hepsini temizleyeceğim.

Dolandırılan küçük yatırımcıların zararlarının telafisi, bu mikropların ve beslediklerinin parası ile telafi edilecek. Konunun bu boyutunu da uzun zamandır takip ediyorum, kimse merak etmesin.”

Kılıçdaroğlu: Borsada küçük yatırımcıyı soyan çeteler var

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 1 ay önce

    Borsa tam düzeltmeye gidecekken, yapılacak muhabbet mi bu? Borsanın düşüşün faturası muhalefete kesilecek anlaşılan. Herkes mi oyunun oyuncusu arkadaş.

  2. 1 ay önce

    Herkese öpücük var. Saçma bir açıklama yapmış. Herkefim zararını kimin parasıyla karşılayacaksın? Cebinden mi?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!