Kılıçdaroğlu: Devletin bürokratları çalışmak istiyor, önüne engeller konuyor

Hatay'ın İskenderun ilçesinde incelemelerde bulunan Kılıçdaroğlu, "Televizyonlara yansıyan görüntü ile sahada karşılaştığımız gerçekler çok farklı. Çok ağır bir tabloyla karşıyayız" dedi. Kılıçdaroğlu, "Devletin kurumları, bürokratlar çalışmak istiyorlar ama önlerine engeller konuluyor." ifadelerini kullandı.

featured

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş merkezli depremlerden büyük zarar gören Hatay’ın İskenderun ilçesine geldi. İskenderun Belediyesi’ne uğrayarak bilgi alan Kılıçdaroğlu, sahadaki arama kurtarma çalışmalarını yerinde takip ederek depremzedelerin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Kentteki incelemelerinin ardından açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Devletin kurumları, bürokratlar çalışmak istiyorlar ama önlerine engeller konuluyor. Bu durum devletin rahat nefes almasını engelliyor. Çok kızgınız. Sorunun çözümü için, çözecek insanların önüne engeller konulmaması gerekiyor. Üzgün ve kızgınız ama bu sorunu çözmeye kararlıyız. Televizyonlara yansıyan görüntü ile sahada karşılaştığımız gerçekler çok farklı. Çok ağır bir tabloyla karşı karşıyayız. Söylenecek çok söz var. Yeri ve zamanı geldiğinde hepsini konuşacağız.”

Kılıçdaroğlu: Devletin bürokratları çalışmak istiyor, önüne engeller konuyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!