‘Kılıçdaroğlu kazanamaz’ deyip farklı isim verdi

Seçimlere aylar kala muhalefetin cumhurbaşkanlığına aday göstereceği isim henüz netleşmiş değil. Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti il başkanlarının bir araya gelerek 14 Kasım'da Meral Akşener'in aday olması için imza toplayacakları öne sürülürken, son olarak İYİ Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin dikkat çeken açıklamalar yaptı.

featured

2023 yılının haziran ayında yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde kulislerde hareketli günler yaşanıyor. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan Cumhur İttifakı’nın adayı olduğunu açıklarken, Millet İttifakı’nın adayı ise henüz belirsizliğini koruyor. Başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere tüm muhalefet liderleri ise aday gösterecekleri ismi, seçim tarihinin belli olmasından sonra açıklayacaklarını belirtiyor.

‘AKŞENER ADAY OLSUN DİYE BASTIRIYORUZ’

Gelişmeler dikkatle takip edilirken geçtiğimiz günlerde İYİ Partili il başkanlarının 14 Kasım’da liderleri Meral Akşener’i cumhurbaşkanlığına aday olarak gösterecekleri ileri sürüldü. Son olarak adaylık konusunda İYİ Parti İl Başkanı Şefik Çirkin de önemli bir çıkışta bulundu. Halktv yazarı İsmail Saymaz’a konuşan Çirkin, “Akşener aday olsun diye bastırıyoruz. İYİ Parti olarak, adayımızın olması gerekir. Adaysız seçime giremeyiz” dedi.

 ‘KILIÇDAROĞLU’NUN KAZANAMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ’

“CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu niye istemiyorsunuz?” sorusuna ise Çirkin şu sözlerle yanıt verdi: “Kılıçdaroğlu’na saygımız var. Dürüst bir devlet adamı. Ama kamuoyu yoklamalarında Erdoğan’dan geride. Kılıçdaroğlu’nun kişiliği, mezhebi ve siyasi görüşüyle İYİ Parti’nin sorunu yok, olamaz. Kazanamayacağını düşünüyoruz. Bir siyasi hareket kazanmak için seçime girer. Kendisini riske atmaz”

KILIÇDAROĞLU ‘HAZIRIM’ DEMİŞTİ

Her fırsatta adaylık sinyali veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise geçtiğimiz haftalarda “Çıktığım bu yolda benimle misiniz? Ya benimle olun ya yolumdan çekilin” diyerek partililerine seslenmişti. Kılıçdaroğlu’nun bu açıklaması kulislerde adaylık ilanı olarak yorumlanmıştı. Kılıçdaroğlu bir başka konuşmasında ise “Altılı masa ismim üzerinde uzlaşırsa hazırım. Devletin nasıl yönetilmesi gerektiği belli” ifadelerini kullanmıştı.

‘Kılıçdaroğlu kazanamaz’ deyip farklı isim verdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. Akp ye hic oy atmadım 27 yaşındayım ama kılıçdaroğlu aday olursa oyum Akp ye

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!