Kılıçdaroğlu T24 ile Odatv’yi birbirine düşürdü

Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki CHP'li heyetin liberal yazarlarla buluşması CHP'yi destekleyen basın arasında polemiğe neden oldu.

Kılıçdaroğlu T24 ile Odatv’yi birbirine düşürdü

VERYANSIN TV

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, T24 ile Odatv’yi birbirine düşürdü. Önceki gün Kılıçdaroğlu, T24 yönetici ve yazarlarıyla yemek yemiş, sohbetin bir kısmı T24’te yayınlanmıştı.

T24’e yapılan açıklamalar Odatv’de de yer aldı.

T24 söyleşiyi, “Kılıçdaroğlu: Asıl muhafazakâr bizdik, yıllar yılı değişmemek için direndik” başlığı ile verirken, Odatv ise söyleşinin içerisinden bir ifadeyi başlığa çekti. Odatv haberi, “Partimizin tabanında ’emekli öğretmen’ diye özetleyebileceğim bir kesim var” başlığıyla okuyuculara sundu.

PAYZIN’DAN ODATV’YE: KOMPLO TEORİSYENLERİ İŞ BAŞINDA

Odatv’nin bu haberine T24’ün yazarlarından Şirin Payzın’dan tepki geldi. Odatv’nin haberini paylaşan Payzın twitter sosyal medya hesabından, “Komplo teorisyenleri iş başında.Yine memnun olalım soyumuzu sopumuzu yazmamışlar. Aramızda Sabetaycı var mı falan.. Bir de üstelik  haberi de çarpıtmışlar. Bunların ki de kıskançlığın başka boyutu.Derin devlet uzantıları.” İfadelerini kullandı.

Payzın’ın bu sözlerinin ardından Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan da T24 haberi üzerinden CHP’ye yüklendi.

PEHLİVAN: CHP’Yİ GÜL VE BABACANLA BULUŞTURMA YEMEĞİ

Pehlivan, “CHP’yi Abdullah Gül – Ali Babacan ekseniyle buluşturma yemeği olmuş. Yarın bize yedirmek istediklerini bilmek için bu yemeği not edin.” dedi. Pehlivan’ın bu tweet’i Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu tarafından da paylaşıldı.

T24 ile CHP yemeğine Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da katılmıştı.