Kılıçdaroğlu: Kürt sorununu CHP dışında hiçbir parti çözemez

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Ekonomi Masası Değerlendirme Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu "Kürt sorununun çözüm yerinin TBMM" olduğunu söyleyerek, "Bu konuda en tutarlı parti biziz. Bu sorunu bizim parti dışında hiçbir parti çözemez." ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu yaygın bir kamulaştırma düşünmediklerini de ifade etti.

Kılıçdaroğlu: Kürt sorununu CHP dışında hiçbir parti çözemez

VERYANSIN TV

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Ekonomi Masası Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu. 

Kılıçdaroğlu "Kürt sorununu somut olarak nasıl çözeceksiniz? " sorusuna "Çözüm yeni TBMM’dir. Bütün partilerin katılımı olmalı. Her partinin içinde bu konuyu çözecek birikime sahip milletvekili de vardır. Ayrıntılarla ilgili raporlarımız var. 22 soru 22 cevap isminde bildirimiz var. Bu konuda en tutarlı parti biziz. Bu sorunu bizim parti dışında hiçbir parti çözemez. " yanıtını verdi. 

'YAYGIN BİR KAMULAŞTIRMA DÜŞÜNCEMİZ YOK'

"Kamu Özel İşbirliği projeleri kamulaştırılacak mı?" sorusuna da yanıt veren Kılıçdaroğlu, "Kamu Özel İşbirliği projeleri devleti soyan projelerdir. Maliyetini bilmediğimiz, kendilerine dolar endeksli garantilerin verildiği bir yapıyı doğru kabul etmeyiz. Yaygın bir kamulaştırma düşüncemiz yok. Tam tersine özel sektörün yatırım yapması için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz" ifadelerini kullandı.