Kılıçdaroğlu’na ‘140 Journos’ tepkisi: CHP’nin 102 yıllık tarihine hakaret var

140 Journos’un "cehape zihniyeti" isimli videosuna bir tepki de Eski CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş’ten geldi. “CHP Ulusal Birlik Hareketi” adına açıklama yapan Ateş Kılıçdaroğlu’na “Söylemlerin inandırıcı olmadığını fark ettiği içim şimdi de harabeye dönen Gökçek semtinde film çevirmiş. Filmde CHP’nin 102 yıllık tarihine, yöneticilerine hakaret var” sözleriyle yüklendi.

Kılıçdaroğlu’na ‘140 Journos’ tepkisi: CHP’nin 102 yıllık tarihine hakaret var

VERYANSIN TV

140 Journos, "cehape zihniyeti" başlıklı bir video yayınladı.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bazı etkinliklerden görüntüleri ile Kılıçdaroğlu ile yapılan söyleşinin yer aldığı videoda liberal isimlerin Kılıçdaroğlu'nu öven yorumları dikkat çekiyor. 

Murat Belge, Nagehan Alçı gibi gazeteciler de program boyunca CHP'nin mevcut politikalarını övüyor.

İlgili haber için tıklayın: 140 journos'tan 'cehape' videosu... Nagehan Alçı, Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremedi

Söz konusu videoya bir tepki de Eski CHP Ankara Milletvekili ve TBMM Grup Başkanvekillerinden Yılmaz Ateş’ten geldi.

Sosyal medya hesabı Twitter’dan “CHP Ulusal Birlik Hareketi” adına yazılı bir açıklama yayımlayan Ateş, Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle eleştirdi.

Ateş “Söylemlerin inandırıcı olmadığını fark ettiği için şimdi de harabeye dönen Gökçek semtinde film çevirmiş. Türkiye’nin sorunlarına ışık tutan, çözüm getiren tek bir öneri yok. CHP’nin 102 yıllık tarihine, yöneticilerine hakaret vardır. Filmde birlikte çalıştığı arkadaşlarını ihbar etmek de var; 1999’da “Ömrüm boyunca hizmet vermekten onur duyarım” dediği Bülent Ecevit’e saldırı da var.” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın tamamı şöyle: