Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren İYİ Partili Ağıralioğlu’na Öztrak’tan yanıt

featured
service

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ‘Demokrasinin yolu Diyarbakır’dan geçer’ sözlerine tepki gösteren İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’na CHP Sözcüsü Faik Öztrak’tan tepki geldi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’la yaptığı ortak basın toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bu ülkeye demokrasi gelecekse, demokrasi olacaksa, herkes kimliğinden, inancından ötürü ötekileştirilmeyecekse bunun yolu Diyarbakır’dan geçer” sözlerine İYİ Parti’den tepki gelmişti. 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu Twitter’dan yaptığı paylaşımda ‘çözüm süreci’ni hatırlatarak, isim vermeden Kılıçdaroğlu’nun aynı hatada ısrar ettiğini belirtti. Ağıralioğlu demokrasinin adresinin Ankara olduğunu söyledi. 

Ağıralioğlu’nun sözleri CHP Sözcüsü Faik Öztrak’a soruldu. İYİ Partili Ağıralioğlu’na tepki gösteren Öztrak, “Sorunların çözüm adresinin TBMM olduğunun müellifi de Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Burada kimse kafaları bulandırmamalıdır. Sorun bugün milletimizin herbir ferdini ezen demokrasi sorunudur. Kimse şu kış gününde buluttan nem kapmasın” dedi.

Öztrak’ın bu yöndeki soruya yanıtı şöyle oldu:

“Önce sayın Genel Başkanımızın söylediği cümleyi herkes doğru okumalıdır. Genel Başkanımız bir demokrasi sorunundan bahsetmiştir. Bugün ülkemizin 784 bin kilometrekaresinde en önde gelen sorun demokrasi sorunudur. Bugün Diyarbakır’da da demokrasi sorunu vardır; Adana’da da vardır, Kars’ta da, Edirne’de de Ankara’nın göbeğinde de vardır. Sorunların çözüm adresinin TBMM olduğunun müellifi de Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Burada kimse kafaları bulandırmamalıdır. Sorun bugün milletimizin herbir ferdini ezen demokrasi sorunudur. Kimse şu kış gününde buluttan nem kapmasın.”

Kılıçdaroğlu’na tepki gösteren İYİ Partili Ağıralioğlu’na Öztrak’tan yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 4 ay önce

  Ağır yürü ki senin başkanının da benzer Diyarbekir (Bu şekilde kullanılması sağ seçmeni kafalamak açısından önemli) yollarının Batı ile iliskisi temalı bir vecizesini isittiginde offsayta düşme sayın ağıralioglu…

  Cevapla
 2. 4 ay önce

  Genel Başkan kör göze parmak sokar gibi bölücü sözler sarf etsin, Öztrak Beyefendi de çıkıp buluttan nem kapmayın desin. Bulut dediği ülkenin toprak bütünlüğü. Ychp kime, neye muhalif acaba? Derdiniz sürekli dışarıdaki birilerine göz kırpmak, selam durmak. Biz orjinalini istemezken sizinki gibi ucuz taklidini ne yapalım o zihniyetin!

  Cevapla
 3. 4 ay önce

  Sen orjinalini kullan. Ev Sahibi

  Cevapla
 4. 4 ay önce

  Öztrak ülkenin her tarafında, her ilinde, demokrasi sorunu olduğunu söylemekle, Kılıçdaroğlu’nun demokrasiyi taçlandırmanın yolunu Diyarbakır’dan geçirmesini tevil ettiğini sanıyorsa CHP seçmeninin idrak/anlayış yeteneğini pek küçümsüyor demektir.. Bu ifade Y-CHP’nin “özgürlükçü demokrasi” ve “eşit yurttaşlık” gibi çarpıtıcı ifadelerin arkasına gizlemeye çalıştığı Türkiye Cumhuriyetini kuruluş felsefesi ve temel ilkelerinden uzaklaştırma projesini açığa vurmaktadır.

  Cevapla
 5. 4 ay önce

  Y-CHP Türk Ulus’nun sinir uçları ile oynamaya başladı.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!