Millet İttifakı’nda ‘Diyarbakır’ krizi! İYİ Parti’den Kılıçdaroğlu’na tepki

featured
service

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Bu ülkeye demokrasi gelecekse, demokrasi olacaksa, herkes kimliğinden, inancından ötürü ötekileştirilmeyecekse bunun yolu Diyarbakır’dan geçer’ sözlerine tepki gösterdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’la yaptığı ortak basın toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Bu ülkeye demokrasi gelecekse, demokrasi olacaksa, herkes kimliğinden, inancından ötürü ötekileştirilmeyecekse bunun yolu Diyarbakır’dan geçer.’ sözlerine İYİ Parti’den tepki geldi. 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu Twitter’dan yaptığı paylaşımda ‘çözüm süreci’ni hatırlatarak, isim vermeden Kılıçdaroğlu’nun aynı hatada ısrar ettiğini belirtti. Ağıralioğlu demokrasinin adresinin Ankara olduğunu söyledi. 

Ağıralioğlu’nun açıklamaları şöyle: 

“Demokrasi ülkeye Diyarbakır’dan gelecektir diyenlerin ve bize çözüm sürecini, devamında da 1212 şehidimiz ile acıyı yaşatanların yaptıkları ortadadır! Diyarbakır dâhil memleketimizin 81 iline, 84 milyonun tamamına ve bütün ülkeye ne fayda ve hayır gelecekse yolu TBMM’den geçer.
 
TBMM’den geçmeyen ve her ferdini ayırmadan kucaklayamayan vizyonsuzluğun, memleketi 20 senede nereye getirdiği aşikârken Sayın Erdoğan gibi Diyarbakır vurgusu ile siyasi alan açmaya kalkmak, hatada ve aynı macerada ısrar etmektir. Demokrasi ve hukukun yegâne adresi Ankara’dır!”

 
 

Millet İttifakı’nda ‘Diyarbakır’ krizi! İYİ Parti’den Kılıçdaroğlu’na tepki

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 4 ay önce

  Dostlar alışverişte görsün açıklaması. Atlantik partisinden yapılan açıklamanın hükmü yoktur. Tabanın gazını almak için yapılmış bir açıklama.

  Cevapla
 2. 4 ay önce

  Yavuz abi , umudumuz senle ile Mansur beydir.

  Cevapla
 3. 4 ay önce

  Yavuz bey bu sözünüze Akşener katılıyor mu? Yoksa seçmeninize şirinlik mi yapıyorsunuz?

  Cevapla
 4. 4 ay önce

  Dejavu mu yaşıyorsunuz Tıpış tıpışlar, Akapenin KürdistanAçılımı da bu pisliklerle iğrençliklerle başlamıştı binlerce Türk yurttaşın yok yere ölümüyle sonuçlanmıştı.. Bu Kılçdara neden katlanıyorsunuz? “Kürdistana EVET” dedirtecek derecede bir borcunuz mu var yoksa ‘Açılım’a bulaşmamış bir parti aradınız da bulamadınız mı? Derdini söylemeyen derman bulamaz..

  Cevapla
 5. 4 ay önce

  Hemen her partiye yerleştirilmiş, özel görevli ,sorun arayıp çıkaran yerleştirilmiş hissi veren, 3-5 kişi böyle su bulandırma görevi ifade ettikçe, iyot gibi ortaya çıkıyor! Şimdi ayrık otu gibi davranmanın sırası mı?

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!