Kılıçdaroğlu’ndan asgari ücret için ilk tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2023 yılında geçerli olacak asgari ücretin açıklamasının ardından "Saray, bu ülkenin 33 milyon vatandaşını soydu" açıklaması yaptı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ise "İbretlik 'masada emekçi olmadan' asgari ücret belirleme fotoğrafı" dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılında uygulanacak asgari ücretin net 8.506 TL olduğunu açıkladı.

Açıklama sırasında Erdoğan’ın bir yanında Çalışma ve Sosyal Bakanı Vedat Bilgin, diğer yanında Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol oturdu. İşçi temsilcisi Türk-İş Başkanı Ergün Atalay masada yer almadı. Erdoğan, tarafın ortak bir rakam üzerinde anlaşamadığını ve yeni rakamın hükümetçe belirlendiğini söyledi.

KILIÇDAROĞLU: SARAY 33 MİLYON VATANDAŞINI SOYDU

Asgari ücrete ilişkin açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Saray, bu ülkenin 33 milyon vatandaşını soydu” dedi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, yeni asgari ücret hakkında Twitter’dan yaptığı açıklamada TÜİK’in 102,55 olarak açıkladığı gıda enflasyonuna dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu, şu yorumu yaptı:

“Saray, TÜİK’in sahte gıda enflasyonunun bile 5 puan altında zam açıklayarak, bu ülkenin 33 milyon vatandaşını soydu. Ne asgari ücretlinin hak ettiği oldu ne de küçük esnafın vergi yükü düşürüldü. Yine ‘biri istedi’ diye, öyle oldu. Asıl mesele, asgari ücrete tenezzül etmeyen bir Türkiye’yi yaratabilmektir. O da endüstriyel dönüşümle olur. Sadece Sarayı yolcu etmeyeceğiz, yoksuldan alıp zengine verdikleri bu düzeni de tarihe gömeceğiz.”

CHP’DEN İLK TEPKİ FAİK ÖZTRAK’TAN GELDİ

Asgari ücretin açıklamasının ardından ilk tepki CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’tan geldi. Öztrak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “İbretlik ‘masada emekçi olmadan’ asgari ücret belirleme fotoğrafı. Milletin sırtında küfe olup sarayın beslemeleriyle o küfeye doluşanlar, ‘küfe’ edebiyatını bıraksın. Sebebi oldukları enflasyon tsunamisiyle belini kırdıkları emekçinin, sabit gelirlinin haline baksın.” ifadelerini kullandı.

thumbnail
İlişkili Haber

Yeni asgari ücret açıklandı

thumbnail
İlişkili Haber

Masadan kalkan Türk-İş’ten asgari ücret tepkisi

Kılıçdaroğlu’ndan asgari ücret için ilk tepki

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 1 ay önce

  seçimi kazanacaksınız ya hani, temmuz ayında görelim maharetiniz, elinizi bağlayan olmayacak arttırın bakalım asgari ücreti, ama belediye seçimlerinde her aileye 600 tl vereceğiz deyip de aldığınız belediyelerde salağa yattığınız gibi olmaz o iş haberiniz olsun

 2. Soylu
  1 ay önce

  Emekli ol Sn Kemal.

 3. 1 ay önce

  Hdp li semra guzelin dokunulmazligi kaldirilirken niye meclisi terk ettiniz sen onu soyle once para degil once vatan

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!