Kılıçdaroğlu’ndan borsada manipülasyon iddiası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Doları baskılamak için gece saatlerinde kamu bankaları birbirine Dolar-TL al sat yapıyorlar" dedi.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, doları baskılamak adına kamu bankalarının al sat yaptığını savunarak, küçük yatırımcıyı uyardı. “Tasarrufunuz enflasyona ezilmesin diye borsaya giriyorsunuz ama asıl yem, bu gördüğünüz şişirilmiş değerlerde” diyen CHP lideri,  “Küçük yatırımcıyı soymaya hazırlanıyorlar” diye uyarıda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun Twitter hesabından yaptığı açıklamalar şöyle:

“Doları baskılamak için gece saatlerinde kamu bankaları birbirine Dolar-TL al sat yapıyorlar. Her şeyleri suç, her şeyleri sahte. Şimdi benzer bir hareketi borsada da görüyoruz.

Belli aracı kurumlar üzerinden bazı şirketlerin değerini bilerek şişiriyorlar. Farkında değiller ama Bay Kemal onları izliyor. Bu işledikleri suçların hesabı sorulacak. Sonra “emir geldi, yaptım” demek yok. Benden söylemesi.

‘AVLANAN SİZ OLACAKSINIZ’

Küçük yatırımcıyı da uyarıyorum. Tasarrufunuz enflasyona ezilmesin diye borsaya giriyorsunuz ama asıl yem, bu gördüğünüz şişirilmiş değerlerde. Maalesef avlanan siz olacaksınız.

Sizlere şişirilmiş fiyatlarla hisse satılıyor, yabancılar da bu fiyatlardan sürekli hisse satıp payını azaltarak kaçıyor. Uyarıyorum, küçük yatırımcı büyük zarar görecek. Küçük yatırımcıyı soymaya hazırlanıyorlar.

SPK ve Borsa yönetimi olup biteni görmüyor mu peki? Görüyor. Zamanı gelince onlar da hesap verecekler, bilerek müdahale etmedikleri için… İzliyorum, biliyorum.”

Kılıçdaroğlu’ndan borsada manipülasyon iddiası

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 ay önce

  iyi. siz iktidar olunca, Kemal Derviş’i maliye bakanı yaparsınız. ülke düze çıkar.

 2. 2 ay önce

  Bu sözlerin kime ne yararı var bi de onu söylese!

 3. 2 ay önce

  Örnek :Sasa, hektaş…

  Cevapla
  • Peki durumu bu şekilde anlatmak manipülasyon değil mi?
   Açıklama gelmeden çıktık zaten.

   Cevapla
 4. 2 ay önce

  millet doalr almasın diye borsayı yükseltiyor iktidar.kkmden çıkanlar oraya yönlendiriliyor havuç sasa hektaş.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!