Kılıçdaroğlu'ndan Eren Erdem'e 'özel' görev

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP PM üyesi Eren Erdem'i Doğu ve Güneydoğu’da özel bir çalışma yapmak üzere görevlendirdi.

Kılıçdaroğlu'ndan Eren Erdem'e 'özel' görev
Kılıçdaroğlu'ndan Eren Erdem'e 'özel' görev

CHP'nin, Doğu ve Güneydoğu bölgesinde özel bir çalışma yapmaya hazırlandığı belirtildi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu kapsamda bölgede kanaat önderleri ve halkla buluşmalar yapacağı ifade edildi. 

Gerçek Gündem'in haberine göre, 37.Olağan Kurultay’da üçüncü kez Parti Meclisi’ne seçilen Eren Erdem; başta Diyarbakır ve Ağrı olmak üzere Doğu ve Güneydoğu’da CHP’nin zayıf olduğu yerlerde çalışma yapmak üzere görevlendirildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından bildirilen görevlendirme kapsamında Erdem, bölgedeki 'kanaat önderleriyle' ve halkla buluşmalar yapacağı kaydedildi. 

CHP PM üyesi Eren Erdem geçen haftalarda Barzani'nin Rudaw kanalına yaptığı açıklamada, CHP'nin “Kürt sorunu”nu anayasal çerçevede ve Meclis'te çözeceğini söylemişti. Kılıçdaroğlu'nun daha önce yaptığı "Avrupa Yerel Yönetim Özerklik Şartnamesindeki şerhleri kaldıracağız" sözünü de hatırlattı.

CHP'NİN 'KÜRT RAPORU'NU ANLATMIŞTI

CHP lideri Kılıçdaroğlu, son kurultayda “Yeni ayasaya hazırlayacağız, Kürt sorununu çözeceğiz” açıklamasını yapmıştı. Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem de geçen haftalarda Barzani'nin Rudaw kanalına yaptığı açıklamada, CHP'nin “Kürt sorunu”nu anayasal çerçevede ve Meclis'te çözeceğini söylemişti.  CHP'nin bir “Kürt Raporu” hazırladığını hatırlatan Erdem, “Kürt sorunu Türkiye’nin kronik sorunlarından bir tanesi, hatta en büyüğü diyebiliriz. Kürt sorununu CHP olarak demokratikleşme sorunundan bağımsız değerlendirmiyoruz. Aynı zamanda merkeziyetçi ya da tek tipçi iktidar zihniyetinin yarattığı bir siyasi süreç olarak değerlendiriyoruz. Kürt sorunun temelinde Türkiye’deki kaotik vesayet dönemlerinin ortaya çıkardığı tek tipçi bir süreçtende bahsetmek mümkün. Askeri darbelerden bahsediyorum” ifadelerini kullanmıştı. 

CHP'li Erdem, Barzani'nin kanalına Kılıçdaroğlu'nun 'Kürt' planını anlattı!