Kılıçdaroğlu'nun adaylık için görüştüğü AKP'li isme ilişkin önemli iddia

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi’nin bugünkü yazısında “Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı adaylığı için siyaset üstü iki isimle görüşüyor” dediği kişinin eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek olduğu iddia edildi.

Kılıçdaroğlu'nun adaylık için görüştüğü AKP'li isme ilişkin önemli iddia

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’ın da bazı temaslarda olduğunu öne süren Selvi, “Bu isimlerden birinin geçmişte AK Parti’de önemli görevler üstlenmiş biri olduğu ifade ediliyor. Hemen aklınıza Abdullah Gül ya da Ali Babacan gelmesin. Onlar değil, daha yıpranmamış bir isim olduğu söyleniyor” ifadelerini kullanmıştı.

T24’ün haberine göre Ankara kulislerinde Selvi’nin sözünü ettiği AKP’de önemli görevler üstlenmiş kişinin, Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişten ekonomi yönetimini üstlenen İngiliz vatandaşı eski Bakan Mehmet Şimşek olduğu konuşuluyor. 

Şimşek’in işsizlik ve enflasyondan şikayetçi AKP seçmenini cezbedeceği; Güneydoğulu olmasının da bölgede olumlu puan olarak değerlendirileceği öne sürülüyor.

Bununla birlikte kulislerde konuşulan bir başka iddia, Faik Öztrak’ın böyle bir görüşmesinin olmadığı, Şimşek’in isminin ona yakın bazı siyasetçiler tarafından ortaya atıldığı ve Selvi'ye sızdırıldığı yönünde...