Kırmızı bültenli ‘Mazlum Kobani’ye devlet ödülü!

Terör örgütü YPG'nin sözde komutanı Mazlum Kobani'ye Kanada'dan davet geldi. Kanada devleti, temiz savaşçı ödülünü alması için Kobane'yi ülkeye davet etti.

Kırmızı bültenli ‘Mazlum Kobani’ye devlet ödülü!

ABD Başkanı Donald Trump’ın birkaç kez telefonda konuştuğu ve övgüyle bahsettiği PKK/YPG’li Mazlum Kobani‘ye Kanada’dan davet geldi.

Kanada Savunma Bakanlığı, Kobani’yi ömrünü savaşlarda insanlığa hizmet için adayan kişilere her yıl bakanlık tarafından verilen temiz savaşçı ödülünü alması için Kanada’ya davet etti.

Kısa bir süre önce, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kobani için ‘terörist’ ifadesini kullanmış ve ABD’ye seslenerek, “Mazlum denilen kod adlı kırmızı bültenle aranan terörist. Amerika’nın bu adamı bize teslim etmesi lazım” demişti.

Trump, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Nazik sözleriniz ve cesaretiniz için teşekkürler General Mazlum. Lütfen Kürt halkına en içten saygılarımı iletin. Yakında seni görmek için sabırsızlanıyorum” diye yazmıştı.

Kobani de karşılığında, “Halkımıza yönelik acımasız Türk saldırısını ve cihatçı grupları durduran yoğun çabaları için Başkan Trump’a teşekkür ederiz” mesajını iletti.

Kırmızı bültenli teröristi ‘general’ yaptılar…