Kısıtlamada 81 il sessizliğe büründü

Koronavirüsle mücadele kapsamında alınan yeni tedbirlerle hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı dün akşam 21.00 itibariyle başladı. 56 saat sürecek kısıtlamanın başlamasıyla iller sessizliğe büründü.

Kısıtlamada 81 il sessizliğe büründü

Koronavirüs salgınının önlenmesi tedbirleri kapsamında dün akşam 21.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi boş kaldı. Meydan, kısıtlamadan muaf olan turistler ile işe gidenlere kaldı. Otellerinden çıkan turistler bavulları ile İstiklal Caddesi'nde yürüdü.

Kısıtlama kapsamında 15 Temmuz Köprüsü'nde oluşturulan denetim noktasında ekipler tarafından sürücülerin ve yolcuların belgeleri kontrol edildi. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişinde yapılan denetim sırasında ise uzun araç kuyruğu oluştu.

ANKARA

Ankara'da koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde Kızılay Meydanı'nda atlı polisler denetim gerçekleştirdi.

ADANA

Adana'da da pazartesi saat 05.00’e kadar kesintisiz devam edecek sokağa çıkma kısıtlamasıyla birlikte cadde ve sokaklar, boş kaldı.

ELAZIĞ

Elazığ'nın en işlek yerlerinden olan ve trafiğin yoğun olduğu Gazi ve Vali Fahribey caddeleri boş kalırken vatandaşların kısıtlamalara genelde uyduğu görüldü.

Eskişehir'de de İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kentin önemli kavşaklarında güvenlik tedbirleri aldı.

İzmir'de vatandaşlar evlerine çekildi.

Konya'nın en işlek yerlerinden olan ve trafiğin yoğun olduğu Alaaddin Bulvarı ve caddeleri boş kalırken, vatandaşların kısıtlamalara genelde uyduğu görüldü.