'Konuş Türkiye' diyen Babacan'a: Kumpas davaları sırasında hangi gezegendeydin?

Ali Babacan'ın "Korkma Türkiye Konuş Türkiye. Kendini ifade et, anlat, eleştir" sözleri tartışma yarattı. Babacan'ın son dönemde FETÖ tutuklusu KHK'lılar ve terör iltisaklı HDP'lilerle ilgili sözleri tepki çekerken akıllara FETÖ kumpaslarına verdiği destek geldi.

'Konuş Türkiye' diyen Babacan'a: Kumpas davaları sırasında hangi gezegendeydin?
'Konuş Türkiye' diyen Babacan'a: Kumpas davaları sırasında hangi gezegendeydin?

VERYANSIN TV

Ergenekon'dan hapis yatan gazeteciler için 2011'de “Basın mensubu olmak farklı bir dokunulmazlığı beraberinde getirmemeli” diyen Ali Babacan, bu günlerde ifade özgürlüğü savunucusu kesildi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Babacan, "Korkma Türkiye Konuş Türkiye. Kendini ifade et, anlat, eleştir." dedi.

Ali Babacan'ın mesajına tepki yağdı.

Gezi Parkı eylemlerine karşı çıkan Ali Babacan, eylemcileri "darbecilikle" suçlayan davada müşteki sıfatıyla yer almıştı.

Ali Babacan, FETÖ'cülerin sınav sorularını çalmasının ardından milyonlarca liselinin sokaklara döküldüğü günlerde ses çıkarmamıştı.

FETÖ'cülerin Türk ordusuna ve yurtseverlere kumpaslar kurduğu günlerde de Babacan, "Korkma konuş" demek bir yana konuşanlardan şikayetçi oluyordu.

AKP'den ayrılana kadar hükümetin hiçbir yanlış uygulamasını eleştirmeyen Babacan'ın bir anda "demokrasi havarisi" kesilmesi tepki çekti.

Babacan'a tepki gösteren Prof. Dr. Hasan Ünal "Sanki senin zamanında öyleydi. Çok kanallı tek seslilik, kumpas davaları sırasında hangi gezegendeydin?" dedi.

Yazar Onur Caymaz ise "Kendisi Gezi Parkı davacısı bu arada. İlginç bir beyefendi. Şimdi de konuş diyor..." sözleriyle Gezi Parkı eylemleri günlerini hatırlattı.