Korkmaz Karaca istifa sonrası ilk kez konuştu

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Korkmaz Karaca hem Cumhurbaşkanlığı'ndaki görevinden hem de AKP MKYK'dan ve görevinden istifa etti. Karaca, istifa sonrası ilk kez konuştu.

featured

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Korkmaz Karaca yayınladığı açıklamayla istifa ettiğini duyurdu.

Karaca istifasının ardından tv100 yazarı Barış Yarkadaş’a konuştu.

HEM ERDOĞAN’A HEM DE BAKAN SOYLU’YA TEŞEKKÜR…

Karaca ile telefonda görüştüğünü belirten Yarkadaş, Karaca’nın “İstifa hakkında Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Sn. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu bilgilendirdim. Her ikisine de sonsuz teşekkür ederim” ifadelerini kullandığını aktardı.

Korkmaz Karaca’ya Mine Sirenen’le ilgili iddiaları sorduğunu belirten Yarkadaş, Karaca’nın şu cevabı verdiği söyledi:

“Görüşmediğimizi ve herhangi bir talebim olmadığını kendisi de söylediği halde lince uğruyorum. Sağlığım bozuldu. Kimin elinde hangi bilgi belge varsa savcılığa versin. Devletten ihale almadım”

Karaca, son dönemdeki iddialar yüzünden çocuğunun çok etkilendiğini ve bu yüzden özel sektördeki işine döneceğini söylediğini aktaran Yarkadaş, Karaca’nın “Görevimden istifa ettim ama 2023 yolunda hep Sn. Cumhurbaşkanımızla beraber yürümeye devam edeceğiz. Bu istifa hakkında iddia bulunanlara örnek olsun.” açıklamasını yaptığını Twitter hesabından duyurdu.

‘HER GÜN AYNI SUÇLAMALARLA UĞRAŞMAKTAN YORULDUM’

Karaca açıklamasının devamında, “Benim veremeyeceğim bir hesabım yok. Her gün aynı suçlamalarla uğraşmaktan yoruldum. İstifamı kabul eden Sn. Cumhurbaşkanımız ve Sn. İçişleri Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Yarkadaş ise, “Karaca, Erdoğan ve Soylu’ya yakın bir isimdi.” yorumunda bulundu.

thumbnail
İlgili haber

Sedat Peker’in hedefindeydi… Cumhurbaşkanlığı’ndaki isim istifa etti

Korkmaz Karaca istifa sonrası ilk kez konuştu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 5 ay önce

    Tabiki veremeyecegin hesabin yok, istifa mektubunda kimin olurunu aldigini soyledin. Sukranlarini kime sundugunu da simdi soyledin. Ilk olayda ben onun ve bunun icin yaptim diyip itirafci olmaya calisacaksin. Dumbo islerinden sorumlu darbukaci baryam.

  2. 5 ay önce

    Kimse hesap vermiyor hesap ta sormuyor zaten. Herkes birbirinin dosyasını elinde tutuyor. Bak bir açıklarsam yer yerinden oynar diyor. Sonra kimse de bir şey açıklamıyor. Bir savcı da çıkıp getir bakalım şu açıklayacağın dosyalar neymiş demiyor. Al gülüm ver gülüm. Garibana gelince savcısı da polisi de aslan kesiliyor. İktidarı muhalefeti bunların alayının aldığı tek bir oyu bile hak etmiyorlar. Dosya açıklayan bir tek Sedat Peker oldu. Soran bir savcı oldu mu?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!