Köşe yazarları arasında 'aşı' kavgası: 'Dalaksız Ahmet, 28 Şubatçı Fatih, telaşlı Nagehan'

Sabah yazarı Melih Altınok, aşı olmayı teşvik eden Ahmet Hakan, Nagehan Alıçı ve Fatih Altaylı'yı sert ifadelerle eleştirdi.

Köşe yazarları arasında 'aşı' kavgası: 'Dalaksız Ahmet, 28 Şubatçı Fatih, telaşlı Nagehan'

Hükümete yakınlığıyla bilinen iki Sabah gazetesi yazarının aynı gün koronavirüs aşılarıyla ilgili tereddütleri yüksek perdeden gündeme taşıması dikkat çekti.

mRNA yönetimiyle üretilen Alman Biontech aşısı üzerindeki tereddütlerini dile getiren Sabah yazarı Salih Tuna, "Uzmanların dediğine göre bu yöntemle yapılan aşıların insan üzerinde kullanımına daha önce hiç izin verilmedi. İlk kez kullanılacak" ifadelerini kullandı.

Sabah yazarı Melih Altınok da aşı olmaya teşvik eden yazarları sert ifadelerle hedef aldı.

Alnınok'un yazısının satır başları şöyle:

"Pandemi gerekçe gösterilerek alınan izolasyon kararları insanlar üzerinde derin bir huzursuzluk hissi yaratmış durumda.
Medya da böyle dönemlerde hep olduğu gibi resmi söylemi köpürtmekle, korku ve panikten reyting devşirmekle meşgul.
Önde gidenlerin karakteri ve hatta ismi bile aynı.
28 Şubat'ın kaotik ortamında köşesinden "Kendime yeni bir iş buldum. Bundan böyle Kılık Kıyafet Kanunu'na aykırı olarak dolaşanları kolundan tuttuğum gibi karakola götüreceğim. Evlerini polise göstereceğim. Otomobilde görürsem plakalarını bildireceğim..." yazan Fatih Altaylı mesela...
Şimdi de konuklarını, reklam aralarında indirdikleri maskeleriyle ağırlıyor. Programları boyunca, resmi söylemin dışında bilimsel tezleri doğru bulan bilim insanlarına, seyircilere, hastalığı yaydıklarına inandığı "pis Suriyelilere" küfürler, hakaretler ediyor.
İnsan bu nefret seanslarına denk gelince keşke bunun gibiler ömür boyu maske taksa diyor. Arada burnundan nefes alabilir nasılsa.
Son şovu da yayında aşı vurdurmakmış.

ZORUNLU OLMADAN KOŞA KOŞA...

Sözünü ettiğim hacıyatmaz prototipinin bir başka örneği Ahmet Hakan boş durur mu?
O da geçenlerde, Sağlık Bakanı ile konuşmadan önce, Alman aşısı vurdurtmak istediğini ancak fikrinin değiştiğini belirterek, "Kolumu sıyırmış Çin aşısı için sıranın bana gelmesini beklemekteyim" diye yazdı.
Hadi Altaylı 60 yaşını almış. DNA'sının, RNA'sının değişmesi gibi bir kaygısı olamaz. Daha neyi mutasyona uğrayacak?
Sıyırmış Ahmet dersen risk grubunda. Dalağı yok...
Ancak yaşıtım olan Nagehan Alçı'nın telaşını anlamak zor.
Dün Altaylı ile beraber canlı yayında aşılanmaya hazır olduğunu ilan ediyordu
Nagehan'ın bakanlık yetkililerine, insanların zorunlu olmadan koşa koşa yapacakları (!) bir de önerisi vardı tabii ki:
"Bence herkese yetecek kadar aşı miktarına ulaşıldığında devlet aşılanmayı teşvik etmek için kovid tedavisinin maliyetinin bir bölümünü vatandaşa bırakabilir. Emin olun böylece insanlar zorunlu olmadan koşa koşa aşılanır."
Pandeminin belirsizliğinde, izolasyonun neden olduğu maddi manevi sıkıntılarda naçar kalmış insanların bu medyadan daha çekeceği var."