Kremlin’den Erdoğan’a Kırım tepkisi: ‘Erdoğan’ın söylediği şey imkansız’

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kırım'la ilgili sözlerine yanıt verdi.

featured

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan’ın Kırım konusuyla ilgili açıklamalarını hatırlatması karşısında Peskov şu yanıtı verdi:

“Ankara, en başından beri bu konuda bizimle farklı görüşte olduğunu söyledi ancak Kırım, Rusya Federasyonu’nun bir parçası. Bu nedenle Erdoğan’ın söylediği şey imkansız” dedi.

KIRIM’IN UKRAYNA’YA İADESİ

Geçen hafta Kırım Platformu Çevrimiçi Liderler Zirvesi’ne video mesajla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kırım’ın, ayrılmaz parçası olduğu Ukrayna’ya iadesi, esas itibariyle uluslararası hukukun gereğidir” demişti.

‘TÜRKİYE-RUSYA İŞBİRLİĞİNİ ENGELLEMİYOR’

Sputnik’te yer alan habere göre, Erdoğan’ın görüşünün Türkiye’yle Ukrayna konusunda ve Rusya’nın faydasına olan hususlarda işbirliği yapmayı engellemediğinin altını çizen Peskov, “Tahıl meselesinde olduğu gibi, Türkiye’nin zor durumların aşılmasındaki çabalarını çok takdir ediyoruz. Dolayısıyla bizim çıkarımıza olan hususlarda konuştuk ve konuşmaya devam edeceğiz. İşbirliğini derinleştirmek için çok iyi bir potansiyele sahibiz” ifadelerini kullandı.

Kremlin’den Erdoğan’a Kırım tepkisi: ‘Erdoğan’ın söylediği şey imkansız’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!