Yunanistan istedi NATO 30 Ağustos kutlamasını geri çekti

NATO Müttefik Kara Komutanlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü'nü kutladı. Yunan medyasında geniş yer bulan paylaşım sonrası Yunanistan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'e resmi şikayette bulunduğunu duyurdu. Şikayet üzerine NATO, kutlama mesajını sildi.

featured

VERYANSIN TV

NATO Müttefik Kara Komutanlığı, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü kutladı. NATO Müttefik Kara Komutanlığının sosyal medya hesabından yapılan paylaşım, “Zafer Bayramınız kutlu olsun” ifadesiyle başladı. İngilizce devam eden mesajda, “Bugün Türk bağımsızlığının 100. yıl dönümü. Zafer ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlamalarında NATO ve ötesindeki Türk müttefiklerimize katılıyoruz” ifadeleri yer aldı. Komutanlık paylaşımında Milli Savunma Bakanlığını da etiketledi.

Yunan medyasında geniş yer bulan paylaşım sonrası Yunanistan, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg’e resmi şikayette bulunduğunu duyurdu. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, askeri ittifakın mesajını “kabul edilemez bir adım” olarak niteledi. Yunan ordusunun da NATO’ya bağlı Avrupa Müttefik Kuvvetleri Yüksek Karargahı’na şikayette bulunacağı bildirildi.

Gelişme üzerine NATO Müttefik Kara Komutanlığı kutlama paylaşımı kaldırdı.

NATO Müttefik Kara Komutanlığı sosyal medya hesabından bünyesindeki ülkelerin bağımsızlık gününü kutlayan paylaşımlar yapıyor. 25 Mart’ta Yunanistan’ın bağımsızlığını da kutlamıştı. Söz konusu kutlama mesajı sosyal medya hesabında yayınlanmaya devam ediyor.

Yunanistan istedi NATO 30 Ağustos kutlamasını geri çekti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 7 ay önce

  Mesajın silinmesi kabul edilemez. Derhal, Türk ordusunun kendi vatanı içinde ve vatanını ve halkını katliamdan kurtarmak için çok zor şartlarda bir zafer kazandığı, Yunanlıların Anadolu da yaptığı tüm katliamlar da belgelenerek NATO ya belirtilmelidir. Dahası, Yunanlıların bozgundan sonra, Yunanistan da bir sürü asker ve siyasiyi asmaları suçlarının bir itirafı değil mi? Bu kadar pişkinlik ancak Yunanda olur. Pekiii, koskoca NATO, böyle bir yüzsüzlüğe kimin etkisi ile ram oluyor??

 2. 7 ay önce

  Türkiyede 30 ağustosu kutlamayanar kimlerle berabermiş bir kez daha belli oldu !! ama nerede bunu görecek insanlar.

 3. 7 ay önce

  NATO’nun fişi ülkemizce fiilen çekildi, iş sadece resmi deklerasyona kaldı. Yakında o da olur.

 4. 7 ay önce

  Bize yazıklar olsun hala NATO içinde kaldığımız için.

 5. 7 ay önce

  natocular vatan hainidir.nato Türk milletinin ayağına takılmış prangadır.amerikan prangası. Türk milleti bu prangayı kırmadıkça hürriyetini kazanamaz.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!