Kriz çıkaran toplantı… O FETÖ’cünün salonda ne işi var!

featured

TBMM Başkanvekili Levent Gök, Meclis heyetiyle gittiği Kazakistan’daki toplantıya Türkiye’nin iadesini istediği bir FETÖ’cünün de katıldığını öğrenince tepki gösterdi. Gök, Kazakistan Meclis Başkanı’na ‘Buna nasıl izin verdiniz’ diye sordu.

TBMM Başkanvekili Levent Gök, 26-27 Kasım tarihlerinde Kazakistan Kurucu Cumhurbaşkanı Günü nedeniyle Kazakistan Meclis Başkanı Nurlan Nıgmatulin’in ev sahipliğindeki toplantıya katılmak üzere TBMM’yi temsilen bu ülkeye giderek konferansa katıldı. Konferans sonunda Türkiye Kazakistan Büyükelçisi Nevzat Uyanık, Gök’e, Türkiye’nin iadesini istediği FETÖ’cülerden Doğan Yıldız’ın arka sıralarda oturarak toplantıyı izlediğini söyledi.

GEREĞİNİ NİYE YAPMIYORSUNUZ!

Hürriyet’ten Rifat Başaran’ın aktardığına göre, toplantının ardından Türkiye ve Kazakistan Meclis heyetleri görüşme yaptı. Bu görüşmeye Gök ile birlikte AKP İstanbul Milletvekili Rumeyse Kadak, MHP Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ ve Kazakistan Büyükelçisi Uyanık katıldı. Gök burada, Kazakistan Meclis Başkanı Nurlan Nıgmatulin’e tepkisini dile getirerek, “Toplantıya geldik ama Türkiye’nin iadesini istediği bir FETÖ’cü toplantı salonunda bulunuyormuş. Buna nasıl izin verdiniz? Siz Türkiye’ye gelseniz, Kazakistan’ın aradığı biri sizin konuşma yaptığınız salonda bulunsa ne yaparsınız? Bunun gereğini niye yapmıyorsunuz? Halen FETÖ okulları burada faaliyet gösteriyor. Neden bir şey yapmıyorsunuz? Bunun izahının yapılmasını istiyoruz” dedi. Ancak Gök, bu sorularına tatminkar yanıt alamadı.

FETÖ’YÜ KIZDIRAN MESAJ: İADELERİNİ İSTEDİK

Gök, Türkiye’ye döndüğünde Twitter adresinden yaptığı paylaşımda, “Kazakistan’da görüştüğümüz Meclis Başkanı Sayın Nurlan Nıgmatulin’den FETÖ mensuplarının iadesini ve vize süresinin 90 güne çıkarılmasını beklediğimizi ifade ettik” ifadelerini kullandı. Bu mesaj üzerine Gök’e sosyal medyada FETÖ’cülerin saldırısı başladı.

İZAHI MUTLAKA YAPILMALI

Bunun üzerine Gök, yeni paylaşımlar yaparak şu ifadeleri kullandu:

“Kazakistan’da Meclis Başkanı ile yaptığım görüşmede FETÖ mensuplarının iadesini talep etmem üzerine şahsıma karşı FETÖ’cüler saldırıyorlar. 15 Temmuz’da bombalanan Meclis’te bulunup darbeye karşı çıkan bir milletvekili olarak diyorum ki iki elim yakanızdadır.”

“Kazakistan Kurucu Cumhurbaşkanı Sayın Nur Sultan Nazarbeyev adına düzenlenen ve TBMM adına katıldığımız uluslarası toplantıyı, Türkiye tarafından iadesi istenen FETÖ mensubunun izlediğinin ortaya çıkmasının izahını dost ve kardeş Kazakistan mutlaka yapmalıdır.”

ARTIK GÖREV DIŞİŞLERİ’NDE

Levent Gök yaşadıklarını Hürriyet’e anlatırken şöyle konuştu:

“Meclis bombalanırken, orada olduğum için, Kazakistan’ın bu olan bitene açıklama getirmesini istediğim için FETÖ’cülerin tehdidi ve saldırılarıyla uğraşıyorum. Kazakistan gibi dost ve kardeş bir ülkenin, Türkiye’nin iadesini istediği FETÖ mensuplarının neden iade edilmediği ve böyle resmi toplantılara kadar girebilmelerinin izahını yapması gerektiği çok açıktır. Bu hoş olmayan durumun devamında iki ülke arasındaki güven ilişkilerinin zedeleneceğini düşünüyorum. Konuyu paylaştım. Görev artık Dışişleri ve İçişleri Bakanlığı’nındır.”

Kriz çıkaran toplantı… O FETÖ’cünün salonda ne işi var!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Bu fetocular hangi yüzle yazıyor.yahu allah’ın kitabında kul hak ki yeme hırsızlık iftira varmı.islami kırk edenler.kendinize gelin ve bu feto kıskacından kurtulun.obur dünyada de cekersiniz

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!