Makam şoförü için ilan açtı: Mimar ya da inşaat mühendisi olmalı!

Türkiye’nin büyük inşaat firmalarından olan Keleşoğlu Holding, makam şoförü arama ilanına çıktı. Makam şoförü olacak adayla ilgili istenilen özelliklere ise inşaat mühendisliği veya mimarlık mezunu olması yazıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan ve meslek şartlarının 'sehven' belirlendiğini öne süren kariyer.net'in mimar ve mühendislerden özür dilemesi tepki çekti.

Makam şoförü için ilan açtı: Mimar ya da inşaat mühendisi olmalı!

Veryansın Tv

Keşeloğlu Holding tarafından açılan ilan tartışma yarattı.
Keleşoğlu Holding “Yeni Mezun Makam Şoförü” başlığı altında yaklaşık 2 ay önce bir iş bulma sitesinde iş ilanı verdi. Adaylar için istenen özellikler ise dikkat çekti.
Buna göre, holding, makam şoförü için adaylardan “üniversitelerin inşaat mühendisliği veya mimarlık bölümlerinden mezun” olması şartı koştu.
“Ehliyet sahibi ve aktif araç kullanabilen (makam şoförlüğü yapabilecek)” şartı da konulan talepler arasında. Ayrıca ilanda “Tercihen ileri derecede İngilizce bilen” ifadesi de yer aldı.
İlanın sosyal medyada tepki çekmesinin ardından Keleşoğlu Holding’in ilgili iddiayı kaldırdığı görüldü.

 

KARİYER.NET ÖZÜR DİLEDİ

Makam şoförlüğü için “mimar” veya “mühendis” bir eleman arayan Keleşoğlu Holding’le ilgili Kariyer.net’ten açıklama geldi. Sosyal medyadan yapılan açıklamada, ilanın sehven yayınlandığı belirtildi. Kariyer.net sitesi, Keleşoğlu Holding’den, mimar ve mühendislerden de özür diledi. Makam şoförleriyle ilgili bir özrün olmaması da dikkat çekti.

Açıklamada şöyle denildi:

“Değerli Müşterimiz Keleşoğlu Holding’in daha önce bir mentörlük programı için içeriğini oluşturduğu, ancak ünvanı farklı bir ünvan olarak kalan taslak halindeki bir ilanı dün tarafımızca sehven yayına alınmıştır. Kendilerinin bu ünvanda bir çalışan arayışı ve talebi bulunmamaktadır. Yaşanan bu durumdan olumsuz etkilenen Keleşoğlu Holding’ten, mimar ve mühendislerimizden özür diliyor; karışıklıktan dolayı üzgün olduğumuzu belirtmek istiyoruz.”