Mansur Yavaş’a ‘başdanışman’ tepkisi

Ankara Büyükşehir Belediyesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı Rasim Bölücek hakkında Enver Altaylı iddianamesinde çıkan bilgiler nedeniyle tepkiler oluştuğu öğrenildi. CHP liderinin başdanışmanlığının haricinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağlı bulunan Metropol İmar A.Ş.’de Yönetim Kurulunda görevlendirilmesi tepkilere neden oldu.

Mansur Yavaş’a ‘başdanışman’ tepkisi

VERYANSIN TV

Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Rasim Bölücek‘in FETÖ’den tutuklu bulunan ve hakkında iddianame hazırlanan Enver Altaylı ile 1159 görüşme yapması ve yine bir FETÖ’cü olduğu belirtilen biriyle görüşmelerinin iddianamede yer alması Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde gündem oldu.

Bölücek, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan konut, altyapı, üstyapı, yol ve köprü inşaatlarını üstlenen şirketi olan Metropol İmar A.Ş.’nin başına getirilmişti.

Rasim Bölücek’in, belediyede üst düzey görev yapan birçok kişiyle eskiye dayanan arkadaşlıklarının bulunduğu, Mansur Yavaş’ın da bu isimlerden biri olduğu belirtildi. Bölücek ile Yavaş’ın arkadaşlığının Bölücek tarafından sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda da yer almasına dikkat çeken bazı belediye çalışanlarının bu durumun Yavaş’a zarar vereceği görüşünde.

Edinilen bilgilere göre, Yavaş’ın Bölücek’i görevden almayı düşünmediği de vurgulandı. Bölücek’i Metropol A.Ş.’ye yönetim kuruluna alınmasını isteyen kişinin de Kemal Kılıçdaroğlu olduğu da söylenen bir diğer iddia.

Bazı CHP’lilerin, Bölücek’in hem başdanışmanlıktan, hem de şirket yönetim kurulu üyeliğinden iki ayrı maaş almasının “etik olmadığı” gerekçesiyle rahatsızlık duydukları öğrenildi.