Mansur Yavaş’a ‘başdanışman’ tepkisi

featured

Ankara Büyükşehir Belediyesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı Rasim Bölücek hakkında Enver Altaylı iddianamesinde çıkan bilgiler nedeniyle tepkiler oluştuğu öğrenildi. CHP liderinin başdanışmanlığının haricinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağlı bulunan Metropol İmar A.Ş.’de Yönetim Kurulunda görevlendirilmesi tepkilere neden oldu.

VERYANSIN TV

Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Rasim Bölücek‘in FETÖ’den tutuklu bulunan ve hakkında iddianame hazırlanan Enver Altaylı ile 1159 görüşme yapması ve yine bir FETÖ’cü olduğu belirtilen biriyle görüşmelerinin iddianamede yer alması Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde gündem oldu.

Bölücek, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan konut, altyapı, üstyapı, yol ve köprü inşaatlarını üstlenen şirketi olan Metropol İmar A.Ş.’nin başına getirilmişti.

Rasim Bölücek’in, belediyede üst düzey görev yapan birçok kişiyle eskiye dayanan arkadaşlıklarının bulunduğu, Mansur Yavaş’ın da bu isimlerden biri olduğu belirtildi. Bölücek ile Yavaş’ın arkadaşlığının Bölücek tarafından sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda da yer almasına dikkat çeken bazı belediye çalışanlarının bu durumun Yavaş’a zarar vereceği görüşünde.

Edinilen bilgilere göre, Yavaş’ın Bölücek’i görevden almayı düşünmediği de vurgulandı. Bölücek’i Metropol A.Ş.’ye yönetim kuruluna alınmasını isteyen kişinin de Kemal Kılıçdaroğlu olduğu da söylenen bir diğer iddia.

Bazı CHP’lilerin, Bölücek’in hem başdanışmanlıktan, hem de şirket yönetim kurulu üyeliğinden iki ayrı maaş almasının “etik olmadığı” gerekçesiyle rahatsızlık duydukları öğrenildi.

Mansur Yavaş’a ‘başdanışman’ tepkisi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 2 Şubat 2020, 20:06

    AMERiKA (Sam Amca) hangi telden çalanları sever? El-cevaaab: Aydınların bam telinden çalanları sever. Ezilenleri-ezen-ezici-çoğunluk (kâhir ekseriyet) da sever NETEKiM.

  2. 2 Şubat 2020, 20:41

    ne güzel bir fotoğraf değil mi. arkada ekrandaki arkadaşı da sayarsak 4 kişi

  3. Ekmeleddin, İmamoğlu, Yavaş ve hatta Gül gibi devşirme adaylarla seçimler kazanmayı amaçlayan CHP’den ve kripto adaylarından dürüst ve sorumlu davranış beklemek abesle iştigal. Ama Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi Atatürk’ün partisi diye tıpış tıpış gidip koyun gibi oy veren CHP tabanına kapak olması açısından güzel örnekler bunlar.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!