Marmaris'te TRT ekibine tepki

Muğla Marmaris'te 5 gündür devam eden yangında en çok etkilenen yerlerden biri de yerleşim yeri sayısı bakımından Hisarönü oldu. Bölgede yaşayanlar 'Hisarönü kurtuldu dediniz' diyerek TRT ekibine tepki gösterdi. Gazetecilere yapılan saldırıya Türkiye Gazeteciler Sendikası'ndan tepki geldi.

Marmaris'te TRT ekibine tepki

Hisarönü Mahallesi'nde alevler tekrar yükselmeye başlarken bölgede yaşayan vatandaşlar, kendi çabalarıyla evlerini kurtardıklarını söyleyerek TRT ekibine "Dün Hisarönü kurtuldu dediniz" sözleriyle tepki gösterdi. Bu sırada NTV muhabiri "Kim dedi ya?" şeklinde yanıt verdi.

'ÇAY NİYE DAĞITILIYOR?'

Vatandaşların "Çay niye dağıtılıyor o zaman Marmaris'te?", "Gitsin sarayını kurtarsın o zaman" sözleriyle tepki gösterdiği TRT muhabiri "Polis yok mu ya?" diye bağırdı.

"Müdahale eden yok, biz burda yanıyoruz, burasına geldi artık milletin, yeter yaa" diyen vatandaşlar TRT ekibinin bölgeden ayrılmasını istedi. TRT ekibi arabalarına binerek bölgeden ayrılmak zorunda kaldı.

TGS: SALDIRIYI KINIYORUZ

Türkiye Gazeteciler Sendikası'ndan (TGS) yapılan açıklamada, "NTV İzmir Temsilcisi Merih Ak ve Kameraman Burak Uygun ile TRT Haber Muhabiri Duygu Tuncer ve Kameraman Serhat Alabuğa, Marmaris yangınını haber yaparken darp edildi. Meslektaşlarımıza yapılan saldırıyı kınıyor, faillerin hukuk önüne çıkartılmasını talep ediyoruz" denildi.

TRT’DEN ‘YALAN HABER’ AÇIKLAMASI

Öte yandan, TRT Haber Muhabiri Bülent Güler’in, 4 dakikalık yayınından 13 saniyelik bölüm kesilerek ‘TRT’nin yalan haberi’ başlığı ile sosyal medyada servis edildiği gerekçesiyle TRT’den açıklama yapıldı.

İşte o açıklama: