Mehmet Şimşek’ten ‘Dünya Bankası’ açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Dünya Bankası'ndan sağlanan 35 milyar dolarlık finansman desteğini değerlendirdi. Şimşek, "Dünya Bankası'nın paha biçilmez ortaklığını ve Türkiye'nin ekonomik kalkınmasına yönelik güçlü bağlılığını takdir ediyoruz" dedi.

featured

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından Dünya Bankası’ndan sağlanan 35 milyar dolarlık yatırım paketine ilişkin açıklama yaptı.

Dünya Bankası’nın Türkiye’ye yönelik yatırım paketini artırma kararının, OVP’nin onayı niteliği taşıdığına işaret eden Şimşek, “Banka, Türkiye’nin kamu ve özel sektörüne sağladığı finansmanı önümüzdeki üç yıl içinde iki kattan fazla arttırarak 35 milyar dolara çıkarmayı planlıyor. Dünya Bankasının paha biçilmez ortaklığını ve Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına yönelik güçlü bağlılığını takdir ediyoruz. Bu, BAE’nin daha önce açıkladığı yaklaşık 51 milyar dolar tutarındaki üç yıllık yatırım planına ek olarak geliyor. Böylesine önemli bir dış finansmanın mevcudiyeti, şüphesiz programımızın başarılı şekilde yürütülmesini desteklemektedir.” değerlendirmesinde bulundu.

Şimşek, OVP’nin, iyi kalibre edilmiş para, maliye ve yapısal politikalar yoluyla makroekonomik ve finansal istikrarı sağlamayı, kapsayıcı ve sürdürülebilir büyümeyi teşvik etmeyi ve deprem sonrası yeniden yapılanmayı başarıyla tamamlamayı amaçladığını aktarırken, “Program, üretkenliği artırmak için reform ivmesini canlandırmaya odaklanıyor.” ifadesini kullandı.

Mehmet Şimşek’ten ‘Dünya Bankası’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!