Melek İpek'ten kadınlara mesaj: Korkmayın, başınıza gelenleri anlatın

Yıllarca şiddet ve işkence gördüğü eşini öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan ve tahliye edilen Melek İpek, “Kardeşlerim” dediği kadınlara “Ne olur korkmayın” diye seslendi.

Melek İpek'ten kadınlara mesaj: Korkmayın, başınıza gelenleri anlatın

Antalya'da, kendisine işkence uygulayan eşini öldürdüğü için 108 günün ardından tahliye edilen Melek İpek, şiddet gören kadınlara mesaj gönderdi.

Hürriyet yazarı Fatih Çekirge’nin görüştüğü İpek şunları söyledi:

‘BAŞINIZA GELENLERDEN UTANMAYIN’

“Keşke daha ilk gün babama söyleseydim. Bunlar yaşanmazdı. O yüzden kardeşlerim, ne olur korkmayın… Başınıza gelenlerden utanmayın. Babanıza, annenize söyleyin. Olmadı devlete güvenin. Devlete gidin. Sizi mutlak korurlar. Ama anlatın. İçinize atmayın. Çekinmeyin… Dik durun… O ‘vahşilere karşı cesur olun…”

‘ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANIYORUM’

“Şimdi üniversiteye hazırlanıyorum. Umarım kazanırım” diyen Melek İpek, “Toplumun her kesiminden destek geldi. Bir de ‘sürü yöneticisi’ belgesi aldım. Koyunlarımız var. İleride KOSGEB’e başvurmayı düşünüyorum...” diye konuştu.

İpek’in avukatı Ahmet Onaran Ramazan da Çekirge’ye yaptığı açıklamada, Ramazan İpek’in bir başka kadına işkence ettiğini, tehdit yoluyla nitelikli cinsel saldırıda bulunduğunu aktardı. Onaran, olaydan sonra karakola gidip şikayette de bulunan mağdur kadının İpek’in davasında gizli sanık olarak ifade verdiğini anlattı.

NE OLMUŞTU?

Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde yaşayan iki çocuk annesi 31 yaşındaki Melek İpek, 8 Ocak’ta sabah saatlerinde 112 Acil Servis’i arayarak 36 yaşındaki eşi Ramazan İpek’i öldürdüğünü söylemişti. İpek, ifadesinde eşinden gördüğü işkenceyi ayrıntılı şekilde anlatmıştı. Davanın görüldüğü Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi Melek İpek'in, 'meşru savunmada sınırın aşılması mazur görülebilecek bir heyecan, korku ve telaştan ileri gelmiş ise faile ceza verilmez' hükmü gereğince tahliyesine karar vermişti.