Memleket Partisi’nde istifa depremi!

featured
service

Memleket Partisi’nde son dönemlerde yaşanan olaylar sonrasında partide öne çıkan iki isimden istifa geldi. Veryansın Tv, Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Çelebi ile Genel Disiplin Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Çiçek’in görevlerinden istifa ettiğini yazdı. Haberimiz üzerine Çelebi ve Çiçek, istifalarını sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla doğruladı.

VERYANSIN TV / ÖZEL HABER

Memleket Partisi’nin İstanbul İl Başkanlığında yaşanan bazı gerginlikler sonrası kendilerine Ulusalcı / Kemalist diyen çok sayıda genç partisine tepki göstermiş, bazı gençler de partiden istifa etmişti. Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, bu istifaların ardından partinin Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Çelebi, Genel Disiplin Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Çiçek ve çok sayıda üst düzey yönetici gençlere sosyal medyadan sahip çıkmıştı. 
Yaşanan bu olay sonrasında parti MYK üyeleri toplandı. Toplantıda Genel Başkan Muharrem İnce’nin İstanbul İl Yönetimine sahip çıktığı ve Çelebi’ye tepki gösterdiği öğrenildi. Bunun üzerine Mehmet Ali Çelebi de partideki görevinden istifa etti. 

’10 ARALIKÇI’ VURGULARI

Çelebi’nin bu hamlesinin ardından partinin önemli isimlerinden olan Mustafa Kemal Çiçek de görevinden istifa etti. Bu istifaların ardından parti içerisinde tartışmaların büyüdüğü ve gerginliğin artığı öğrenildi. Görevlerinden istifa eden ve etmeyi düşünen çok sayıda kişinin İstanbul İl Başkanlığı başta olmak üzere, parti içinde ’10 Aralıkçı’ diye anılan kişilerin görevlerine devam etmesi durumunda kararlarını vereceği belirtildi. 

SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN BİLGİLERİ SİLDİLER

Çelebi ve Çiçek sosyal medya hesaplarından parti içindeki görevlerine ilişkin bilgileri kaldırırken, parti içerisindeki çok sayıdaki aktif genç de Çelebi’nin fotoğraflarını paylaşarak Çelebi’ye destek verdi.

ÇELEBİ VE ÇİÇEK DOĞRULADI

Mehmet Ali Çelebi, daha sonra da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla istifa haberini doğruladı. Çelebi, Ailemdeki sağlık sorunları nedeniyle parti görevlerimden istifa ediyorum. Memleket Partisi’nin üyesi bir nefer olarak yoluma devam edeceğim. Partiye/yöneticilerimize zarar verecek açıklamalar yapmayalım lütfen. Mücadeleye devam.” mesajını paylaştı.

Mustafa Kemal Çiçek de, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Genel Disiplin Kurulu üyelerimizin taktir ve oyları ile seçilerek, yürüttüğüm Memleket Partisi Disiplin Kurulu Başkanlığı vazifemden lüzumuna binaen istifa ediyorum.Fedakar Delegelerimizin verdiği yetkiye binaen, ünvanlı vazifem haricinde,Kurul Üyesi olarak yola devam edeceğim.”

İlgili haberler:

Memleket Partisi’nde istifa depremi!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

 1. 4 ay önce

  Muharrem İnce yaptığı stratejik hatalarına maalesef bir yenisini eklemiş görünüyor. Üzücü bir durum.

  Cevapla
 2. 4 ay önce

  Taa olaylar, CHP’de problem çıkartan insanları yaftalayan Mert Ünlü Fatih Pala ile bşalamıştı.

  Muharrem İnce’nin danışmanını kafaladıalr ard arda hatalar istifalar küskünlükler bölünmeler yaşnamış ve parti ölü doğmuştu. Sn çelebi başında istifa etmeliydi hatta bizce CHP’de siyasete devam edip parti içi muhalefeti örgütlemeiydi. İnce maalesef freni patlamış kamyon gibi sağa sola çarparak yıakrak sona doğru gidiyor. En son ekrem İmamoğlu’nun danışmanı olur ve nokalar siyaseti

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!