Menzil şeyhi depremi, depremle konuşarak durdurmuş!

Menzil tarikatı üyelerinin sohbetinde konuşan Şemseddin Bektaşoğlu'nun sosyal medyada yayınlanan videosunda, "Gavs" olarak nitelenen Menzil Şeyhi Abdulbaki Erol'un depremi, depremle konuşarak durdurduğunu iddia ettiği görüldü.

Menzil şeyhi depremi, depremle konuşarak durdurmuş!

Menzil tarikatı üyelerinin sohbetine ilişkin geçen yıl yayınlanan bir videoda, Menzil'in ileri gelenlerinden Şemseddin Bektaşoğlu'nun deprem konusunu anlattığı görülüyor. Bu sohbette Bektaşoğlu, toplantıya katılanlara Menzil şeyhinin doğa üstü güçlerinden bahsediyor.

Bektaşoğlu, "Şeyh Gavs"ın, depreme “Sakinleş” dediğini, depremin ise "Sana itaat etmekle emrolundum" diyerek durduğunu söyledi.

Bektaşoğlu, “Allah bu seviyede olan herkesin duasını kabul ediyor” iddiasında bulunarak şu ifadeleri kullandı:

“Halk korktu, telaş etti, sokağa çıktı. Bundan (Şeyhten) yardım istediler. Bu da zelzeleye doğru hitap etti, ‘ey zelzele’ dedi. ‘Sen Allah’ın bir mahlûkusun’ dedi. Allah’tan seni sakinleştirmesini dilerim’ dedi. ‘Sakinleş’ dedi. Zelzele kendi lisanı haliyle ona cevap verdi. Dedi ki; ‘Sana itaat olunmakla emrolundum’ dedi ve zelzele bitti. Keramat-i evliyayı baştan çıkaracak bir hadise daha. Allah’tan istiyor, kendi bir şey yapmıyor. ‘Yarabbi zelzeleyi durdur’ diyor, Allah da durduruyor. Aç sen de kanalları, duası makbul bir makama gel, Allah senin de dediğini yapsın. Allah bu seviyede olan herkesin duasını kabul ediyor işte, ortada.”

Bu sözlerin sahibi Şemseddin Bektaşoğlu'nun, geçmişte TRT'nin Ramazan programında konuk olarak yer aldığı da ortaya çıktı.