Meral Akşener, Erzincan İliç’teki maden ocağına neden gitmedi… Çevre eylemcisi, Akşener’le yaptığı görüşmeyi anlattı

Erzincan İliç’te yüzde 80’i Amerikalıların, yüzde 20’si de Çalık Grubu’nun olan bir altın madeni çevreye zehir saçıyor. Madene karşı mücadele eden Sedat Cezayirlioğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le yaptığı görüşmeyi ve sonrasında yaşananları anlattı.

featured

Emekli makinist Sedat Cezayirlioğlu Erzincan İliç’te bulunan altın madenindeki siyanür ve sülfürik asitin doğaya salındığını ve doğayı korumak için verdiği mücadeleyi Veryansın TV’ye anlatmıştı.

Sedat Cezayirlioğlu, bugün Veryansın TV canlı yayınında siyasilerle olan görüşmesini paylaştı.

Daha önce CHP ve İyi Parti’yi ziyaret ettiğini ifade eden Cezayirlioğlu, muhalefet tarafından yüzüstü bırakıldığını ifade etti.

2021 yılı ocak ayında CHP Genel Merkezi’ne gittiğini ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’la görüştüğünü söyleyen Cezayirlioğlu, Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşme isteğinin gerçekleşmediğini anlattı.

CHP’nin ardından İyi Parti’ye giden Cezayirlioğlu, yaşadıklarını şöyle aktardı:

“CHP’den sonra İyi Parti’ye gittik, randevumuz olmasına rağmen görüşemedik. Numaramızı bıraktık. Bir hafta sonra aradılar ‘İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener sizi bekliyor’ diye. Belgelerle gittim odasına. 40 dakika bizi dinledi gözleri açık şekilde. Şaşırdı, iki söz verdi. ‘Seni Meclis’te konuşturacağım, Erzincan İliç’e ben geleceğim.’ Hemen oradan sekreterleri aradı dedi ki ‘Ümit Özlale ve Arzu Özşen’e söyleyin eve gitmesinler arkadaşı dinlesinler yol haritası belirleyelim İliç’e gideceğim.’ Bize sözü verdi vedalaştık. Genel Başkan yardımcılarına üç saat dil döktük sonra ayrıldık. Biz döndük aradan bir hafta geçti telefon geldi. ‘İyi Parti’den 4 genel başkan yardımcısı oraya gelecek ön inceleme için, karşılayın’ diye. Ben de bunların bu söylediğini sosyal medya hesabımdan paylaştım. ‘İyi Parti’nin 4 genel başkan yardımcısı İliç’e geliyor, İyi Parti Genel Başkanı da gelecek söz verdi beni Meclis’te konuşturacak İliç’e gelecek’ diye. Ben bu paylaşımı yapınca il başkanı beni aradı ‘Senin paylaşımından genel merkez çok rahatsız olmuş. Gelince anlatırlar’ dedi. Geldiler başkan yardımcıları, götürdük otele yerleştirdik. Bana dediler ki ‘Sedat Bey ayrılmayı sizinle görüşeceğiz’. 11 kişilerdi bana tepki gösterdiler. ‘Sen bizim geleceğimizi nasıl söylersin. Bizim madenciler tarafından telefonlarımız kitlendi mesaj yağmuruna tutuldu’ diye. ‘Sizin karşınızda kim var’ dedim, ‘geldiğiniz yere gidin ben getirdim sizi’ dedim. Gece oradan çıktım gittim. Sabah ilçeye gittim. İki saat sonra geldiler. Atık barajının üstünde sunum yapıyoruz. Sunumun ortasında gelip yarıda kestiler. Koşa koşa madene gittiler.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcıları Arzu Önşen ve Ümit Özlale

Madende yemek yemiş geçip gitmişler. Bir hafta sonra il başkanı dedi ki “maden bizim genel merkezimizden randevu istedi, genel merkez randevu verdi”. Bunu söyleyen İyi Parti Erzincan İl başkanı.

Olaydan sonra İyi Parti Genel Başkanı Akşener Erzincan’a geldi ama İliç’e getiremedik. Rapor hazırlayacaklardı, basın açıklaması yapacaklardı yalan oldu.

İktidar ülkeyi satıyor, muhalefet mücadele ediyormuş gibi yapıyor.”

thumbnail
İlgili haber

Veryansın Tv İliç’te… ‘Bu köyde çamur yağıyor, arılar ölüyor, zehir kokuları geliyor’

thumbnail
İlgili haber

Dünya’nın ikinci Çernobil’i Erzincan İliç’te | Sedat Cezayiroğlu – Serkan Öz

 

Meral Akşener, Erzincan İliç’teki maden ocağına neden gitmedi… Çevre eylemcisi, Akşener’le yaptığı görüşmeyi anlattı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 11 ay önce

    bu siyasetcçiler-partiler yurtsever değil. tanrı ülkemizi ve halkımızı korusun.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!