'Meral Akşener'in gezilerinde Enver Altaylı'nın ne işi vardı?'

İyi Parti'nin kuruluşunda yer alan ve sonrasında istifa eden Adem Taşkaya, FETÖ tutuklusu Enver Altaylı'nın Akşener'in yurt gezilerine katıldığını iddia etti.

'Meral Akşener'in gezilerinde Enver Altaylı'nın ne işi vardı?'
'Meral Akşener'in gezilerinde Enver Altaylı'nın ne işi vardı?'

VERYANSIN TV

İYİ Parti'nin kuruluşunda yer alan Medyadan Sorumlu eski Başkan yardımcısı Adem Taşkaya, FETÖ'den tutuklu eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın 2016 yılındaAntalya, Denizli, Burdur ve Eskişehir'de Meral Akşener'in gezilerine katıldığını iddia etti.

Sosyal medya hesabından Altaylı'nın fotoğrafını paylaşan Taşkaya, "2016 yılında Meral Akşener'in Antalya, Denizli, Burdur ve Eskişehir gezilerinde Enver Altaylı’nın ne işi vardı?" diye sordu.

'SİZİN FETÖ'CÜLERLE NE İŞİNİZ VAR?'

Adem Taşkaya geçtiğimiz aylarda, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun babası Orhan Kavuncu'nun bir yemekte, Kazakistan FETÖ imamı Mesut Ata, FETÖ'den tutuklu Enver Altaylı , Bank Asya kurucu ortağı Mehmet Artukaslan gibi isimlerle 2014 yılında bir araya geldiğini belgeleyen bir fotoğraf paylaşmıştı. "Bu bir suç duyurusudur" diyen Taşkaya, İYİ Partili Kavuncu'ya 'sizin FETÖ'cülerle ne işiniz var' sorusunu yöneltti. Adem Taşkaya öte yandan, CHP, HDP ve İYİ Parti'nin gizli bir anayasa planladığını iddia etti.

İlgili haber: İYİ Parti'de 'FETÖ' krizi sürerken sosyal medyaya düşen ilginç fotoğraf