Meşhur ‘Aile Gazinosu’ yeniden açılıyor… Gönül Yazar da sahneye çıkacak

Büyük Kulüp Aile Gazinosu yarın 18 Ocak 2019 gecesi yeniden açılarak sanatçıları, dekoru ve atmosferi ile 1970’li yılların unutulmaz gazino kültürünü günümüze taşıyacak.

Meşhur ‘Aile Gazinosu’ yeniden açılıyor… Gönül Yazar da sahneye çıkacak

Gecenin assolisti Gönül Yazar’ın yıllar sonra konser vereceği “Aile Gazinosu” 18 Ocak’ta saat 20.00’de Büyük Kulüp Kış Bahçesi’nde başlayacak.

Yazar’ın yanı sıra “Aile Gazinosu” kadrosunda Seyyal Taner, Gülden Karaböcek, Semiha Yankı, Rana Alagöz, Ersan Erdura, Hilal Özdemir, İskender Doğan, Funda ve oryantal şov yer alıyor.

Gecede masa düzeninden garsonların kıyafetlerine, sahne dizaynından ışıklandırma sistemine kadar her şey 1970’leri yansıtacak.

İnsanların geçmişe ve geçmişin samimi, sıcak ruhuna duyduğu özlemden yola çıkarak eski gazino kültürünü bugüne taşımak, o atmosferi yeniden insanlarla paylaşmak, o atmosferi hiç tanımayanlara o günleri tanıtmak düşüncesiyle ortaya çıkan proje End Productions’a ait.

HERKES MUTLU…

Cumhuriyet gazetesinde Öznur Oğraş Çolak, “Aile Gazinosu”nun prodüksiyon ekibinin başında yer alan Bircan Silan konuştu.

“1970’leri özel kılan neydi, o gece herkes kendini o yıllarda hissedebilecek mi?” sorusunu Silan, “Elbette o dönemin ihtişamı, sıcaklığı, görkemi çok başkaydı ancak o dönemin ruhuna yaklaşmak, o günleri yeniden yaşatıp o atmosferi  insanlara hissettirebilmek çok büyük mutluluk ve başarı olacaktır” cevabını veriyor.

Projeyi bütün sanatçıların olumlu ve mutlu şekilde karşıladıklarını söyleyen Silan, “Sanatçıların, hepsi geçmişe çok büyük bir özlem duyan, geçmişte çok büyük başarıları olan, bu atmosferi defalarca yaşamış, gazino kültürüne derin izler bırakmış, değerli sanatçılar. O isimler de anılarını tazeleyerek hem kendilerini izlemiş olan hem de bugünün seyircisiyle buluşacaklar, hepsi çok özenle ve detayla hazırlanmış, her bir anı düşünülmüş bu özel gece için büyük bir heyecan içinde” diyor.

Gecenin assolisti Gönül Yazar ise “Otuz yıl sonra yeniden İstanbul’da sahnede olmak, eski gazino günlerinde yer almak beni çok mutlu etti. 1970’leri özleyenleri ve o günleri merak edenleri unutamayacakları bir gece bekliyor” diyor.