Mesut Özil'in sakatlığının detayı belli oldu... Fenerbahçelilere kötü haber

Büyük beklentiyle Fenerbahçe'ye transfer olan Alman futbolcu Mesut Özil, Antalyaspor maçında yaşadığı sakatlıkla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Mesut Özil'in ne zaman sahalara döneceği konusu da netleşti.

Mesut Özil'in sakatlığının detayı belli oldu... Fenerbahçelilere kötü haber
Mesut Özil'in sakatlığının detayı belli oldu... Fenerbahçelilere kötü haber

Spor Toto Süper Lig 28. haftasında Antalyaspor’u ağırlayan Fenerbahçe, 1-1’lik skorla zirve yarışında yara alırken, Mesut Özil’in sakatlığı ile sarsıldı.

Karşılaşmanın ikinci yarısında Antalyasporlu Fredy ile girdiği ikili mücadele sonrasında sol bileği burkulan ve acı içinde yerde kalan 32 yaşındaki futbolcu, sağlık ekibinin müdahalesine rağmen oyuna devam edemedi ve yerini İrfan Can Kahveci’ye bıraktı.

Maç sonrasında Fenerbahçe Kulübü’nün yaptığı açıklamada, Mesut Özil’in ayak bileği iç ve dış yan bağlarında kısmi yırtıklar ile ayak bileği iç-dış malleol kemiklerinde yoğun ödem gözlendiği aktarıldı.

Yapılan kontroller sonrasında deneyimli futbolcunun sahalara dönüşünün en az 1 ayı bulabileceği öğrenildi.

DÜNYA BASININA DA YANSIDI

Mesut Özil’in sakatlık haberleri dünya basınında yer aldı. İngiliz, İspanyol ve Alman basını Özil’in sakatlığı hakkında bilgi verirken, ayrıca yıldız futbolcunun mücadelede mutlak bir gol pozisyonu da kaçırdığını belirtti.

Bugün sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Özil ise, “Önümüzdeki maçlarda ayağımdaki iç ve dış yan bağlarında oluşan kısmi yırtıklar sebebiyle takımımıza yardımcı olamayacağım için çok üzgünüm. En kısa zamanda tekrar sahaya çıkabilmek için elimden geleni yapacağım” ifadelerini kullandı.