Mezar yeri izdihamı: Sahte peygamberin yanında yer kalmadı!

featured
service

Sahte peygamber İskender Erol Evrenosoğlu’nun defnedildiği Bursa’daki Hamitler Mezarlığı’na talep patlaması oldu. Evrenosoğlu’nun mezarının bulunduğu parselden yer satın almak isteyenlerin sayısı 100’ü bulunca Bursa Mezarlıklar Müdürlüğü satışları durdurdu.

ABD’de hayatını kaybeden İskender Erol Evrenosoğlu için oğlu Oktay Evrenesoğlu Bursa Pınarbaşı mezarlığında mezar yeri başvurusunda bulundu. Ancak talep uygun görülmedi. Kendisine Bursa’nın dışındaki Hamitler Mezarlığı’ndan yer tahsisi yapıldı. Hürriyet’in haberine göre, Oktay Evrenesoğlu aile mezarlığı yapabilmek için 4 parsel satın aldı. Her bir mezar yeri için de 10 bin 500’er liradan toplam 42 bin TL ödedi. İskender Erol Evrenosoğlu Diyanet İşleri Başkanlığı’nın din adamı göndermediği cenaze töreninin ardından Hamitler Mezarlığı’nda defnedildi.

MÜRİTLERDEN 100 BAŞVRUSU

Evrenosoğlu’nun defnedildiği gün mezarının bulunduğu parselden yer almak için 100’e yakın başvuru yapıldı. Talepler sonraki günlerde de devam etti. Taleplerin Evrenosoğlu’nun takipçilerinden geldiğinin değerlendirilmesi üzerine bu bölgeden mezar yeri satışı durduruldu. Ayrıca Evrenosoğlu’nun mezarında türbe benzeri bir yapılaşmaya izin de verilmeyeceği öğrenildi.

Mezar yeri izdihamı: Sahte peygamberin yanında yer kalmadı!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 sene önce

  Büyük aydınlanmacı Turan Dursun, Din Bu kitabında, “sahte peygamber” sözünü, ‘’ Gerçeği var mı ki sahtesi olsun!’’ Cümlesiyle eleştirir.
  Aklıma geldi haberi okurken!

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Sahte olduğunu nasıl anladınız?

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  PISA arastirmasi disinda kalanlar olsa gerek bu gerizekalilar. Bunlari da katsalardi Filipinlerinde gerisinde kalirdi Türkiye.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!