MHK Başkanı Lale Orta’dan Galatasaray’a yeni yanıt

MHK Başkanı Lale Orta, Galatasaray'ın açıklamalarına yanıt verdi. Yayıncı kuruluşa baskı yaptığı öne sürülen Orta, "Ben hiç kimseye baskı yapmadım. Donk'un pozisyonunda hakemlerim rakibin ayağına basılmadığını söyledi ben de pozisyonun daha net bir açıdan gösterilmesini istedim." dedi.

featured

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Lale Orta, Galatasaray’ın açıklamasına yanıt verdi.

TRT Spor’daki Stadyum promramında konuşan Orta, yayıncı kuruluş yorumcularına baskı yaptığı yönündeki iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Orta, Donk-Zaniolo pozisyonuna ilişkin olarak, “Başka bir açıdan görüntü fark edince, bunun kamuoyu ile paylaşılmasını ve herkes tarafından gerçeğin bilinmesini istedim. Hiçbir kulübe manipülasyonum olamaz.” dedi.

MHK Başkanı Orta’nın, Galatasaray-Kasımpaşa maçında Donk ile Zaniolo’nun arasında yaşanan bir pozisyonla ilgili kanalı arayarak yöneticileri uyardığı iddia edilmişti. Orta’nın beIN Trio programındaki yorumculara müdahale etmeye kalktığı, yapılan yorumun bir sonraki programda düzeltilmesini istediği, düzeltilmediği takdirde, “Yoksa kanala gelerek ‘Kuralına Göre’ programında bizzat ben açıklama yapacağım” dediği öne sürülmüştü.

MHK Başkanı Orta, Stadyum programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.  MHK başkanı Lale Orta, Donk ve Zaniolo pozisyonu hakkında, “Baskı ile sorun çözüleceğine inanmıyorum. Donk pozisyonundaki mesele sarı kart kırmızı kart meselesi değildi. Kramponun tendona bastığı için kırmızı kart olması gerektiği söylendi.” dedi.

GALATASARAY NE DEMİŞTİ?

Galatasaray Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Lale Orta ile ilgili olarak bir açıklama yayımladı. Kulüp tarafından yapılan açıklamada, “Geldiğimiz noktada, MHK Başkanı Lale Orta’nın verdiği demeç, yayıncı kuruluşa sipariş görüntü servis ettiği yönünde basında yer alan iddiaları doğrulayan bir itiraftır.” denilmişti.

MHK Başkanı Lale Orta’dan Galatasaray’a yeni yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 20 Mart 2023, 23:47

    Yalan konuşuyor, Zaniolo’nun ayağındaki yara nedir o zaman? Kendisi mi yaptı? Gözlerimiz yanlış mı görüyor?
    El birliği ile Fenerbahçe’yi şampiyon yapmaya çalışıyorlar, Lale Orta, maaşını Koç Holding’ten alıyor!? Bu nasıl tarafsızlık?

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!